Yükleniyor...

Stacks’e (STX) STX20 dopingi: Yükselişe geçti

BRC20 furyasıyla Stacks'te oluşturulan STX20'ler nedeniyle STX fiyatı son 24 saatte yüzde 15 yükseldi.

Stacks STX STX20

BRC20 furyasıyla Stacks’te oluşturulan STX20’ler nedeniyle STX fiyatı son 24 saatte yüzde 15 yükseldi.

Kripto para piyasasında son dönemlerin en büyük furyası BRC20 oldu. BRC20, Bitcoin ağında yazıtların oluşturulması aracılığıyla ortaya çıkan kripto para birimleri olarak biliniyor. ORDI, SATS ve RATS başta olmak üzere birçok BRC20 projesine yoğun ilgi gösterildi. Bu durum, diğer kripto projelerine de sıçradı. Dogecoin (DOGE) için DRC20 popülerlik kazanırken, Tron (TRX) için TRC20 ön plana çıktı.

Kripto para birimlerine sıçrayan furyadan nasibini alan bir diğer proje Stacks oldu. Stacks ağında ortaya çıkartılan STX20’ler, STX fiyatını yükseltti. STX20’ler, Stacks ağında tıkanıklığa da yol açtı.

Stacks’e (STX) talep artıyor: STX20 furyası

Popüler kripto para projesi Stacks (STX), BRC20 furyasından nasibini aldı. Stacks ağında ortaya çıkartılan STX20’ler, kısa sürede ilgi topladı ve STX fiyatını harekete geçirdi. STX, son 24 saatte yüzde 15 yükseldi.

Zincir üstü verilere göre, Stacks ağındaki STX20 faaliyetleri nedeniyle 132.377’inci blokta 10.371 işlem gerçekleşti. Stacks ağında gerçekleşen bu işlem sayısı, projenin daha yüksek ağ ücreti kazanmasına yol açtı. Ağ ücretlerindeki artış ve yoğun talep, STX fiyatını doğrudan etkiledi. Stacks, ağdaki STX20 aktivitesi nedeniyle olası tıkanıklıklara dikkat çekti.

17 Aralık tarihinde 1,01 dolar seviyesinde işlem gören STX, gün içerisindeki yoğun STX20 işlemlerinin de etkisiyle 1,18 dolara kadar yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre, Stacks işlem hacmi son 24 saatte yüzde 211’lik bir artışla 280 milyon dolara ulaştı. Projenin piyasa değeri ise yüzde 10’luk artışla 1,6 milyar dolar seviyesini aştı. Stacks, piyasa değerine göre sıralamada en iyi 44’üncü kripto para projesi oldu.

Stacks ağ aktivitesi STX20

STX, artan talep ve STX20 furyası nedeniyle yükselişe geçmiş durumda. Popüler kripto para birimi, bu ilgiyi koruması halinde yükselişini sürdürebilir. STX, 1,17 dolarda yer alan direnç noktasını aşması halinde, 1,245 dolara göz dikecektir. Bu iki direnç noktası, BTC etmenli piyasa koşullarıyla da doğrudan ilişkili olabilir.

Diğer taraftan STX, 1,127 dolarda yer alan destek bölgesini kaybetmesi halinde sert bir düşüş yaşayabilir. Bu düşüş, 1,0950 dolar desteğine kadar sürebilir. Bu noktada, BTC’nin 40 bin doları kaybetmesi ve piyasanın negatif bir havaya bürünmesi etkili olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x