Yükleniyor...

Bir dönem zengin etmişti: Eski günlerine geri mi dönüyor?

Geçmiş dönemlerde madencisine inanılmaz kazançlar sunan Helium (HNT) şu sıralardaki yükselişiyle tekrardan akıllara geldi.

madencilik

Geçmiş dönemlerde madencisine inanılmaz kazançlar sunan Helium (HNT) şu sıralardaki yükselişiyle tekrardan akıllara geldi.

2022’nin başlarında adeta patlama yaparak piyasayı kasıp kavuran Helium (HNT) madencilik konusuna farklı bir boyut kazandırmıştı. Kripto madenciliği yapan kişilerin favori projelerinden olan HNT son haftalardaki yükselişiyle gözden kaçmadı. Genel olarak altcoin piyasası yükselmiş olsa da HNT’nin daha büyük bir oranda artış kaydetmesi, madencilerin tekrardan çalışmalara başladığını ortaya koymuş oldu.

Son 24 saatte yüzde 13,12’lik artışıyla “En Çok Yükselenler” listesinde taht kuran HNT nasıl ön plana çıktı?

Ekran Resmi 2023 12 18 08.56.28 1

Yalnızca iki ay içinde yüzde 550’ye yakın bir artış

Kripto endüstrsinin genel olarak iyi bir duruma evrilmesiyle beraber madencilerin aktifliğini artırması, ilgili kripto paralardaki yükselişi hızlandırdı. 2021’in sonlarına damga vuran HNT ise bu kripto paraların başında geldi. Bir dönem insanları madenciliğe sürükleyen ve var olan madencilerin faaliyetlerini artıran HNT sektörün gidişatıyla birlikte nispeten toparlamaya geçti.

Altcoin piyasası genel olarak bir yükseliş yaşamış olsa da bu yükseliş oranları projeden projeye farklılık gösterdi. Örneğin major coin’lerinden SOL ve AVAX etkili bir performans ortaya koyarken XRP ve LTC bir nevi sessiz kaldı. Madencilik tarafına baktığımızda ise en çok parlama yapan proje HNT oldu. Piyasadaki olumlu hava devam ettikçe HNT adından sık sık söz ettirecek gibi görünüyor.

Ekran Resmi 2023 12 18 09.56.57

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner