Yükleniyor...

Solana (SOL) ekosisteminde yeni airdrop: Duyuru geldi!

Solana ekosisteminde yer alan Jupiter (JUP), Ocak ayında airdrop gerçekleştireceğini duyurdu.

solana airdrop jup

Solana ekosisteminde yer alan Jupiter (JUP), Ocak ayında airdrop gerçekleştireceğini duyurdu.

Kripto piyasasında boğa beklentisi, yeni trendleri de beraberinde getirdi. Kripto yatırımcıları, BRC20’ler, DRC20’ler, NFT’ler, memecoinler ve birçok gem (henüz hype yakalamamış potansiyelli kripto paralar) üzerinde alım satım yapmaya başladı. Bir diğer trend ise airdrop’lar oldu. Özellikle Solana ekosisteminde yer alan Jito (JTO), yaptığı airdrop ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Solana ekosisteminde yer alan bir başka DeFi platformu Jupiter de airdrop gerçekleştireceğini duyurarak heyecan uyandırdı. Jupiter, toplam arzının yüzde 10’una denk gelen 1 milyar JUP’u Solana yatırımcılarına airdrop yapacak.

Jupiter (JUP) airdrop sinyalini verdi!

Solana (SOL) ekosisteminin DeFi projelerinden Jupiter (JUP), yeni yılın ilk ayında airdrop yapacağını açıkladı.

Jupiter’in kurucusu Meow, X platformu üzerinden projenin gelecek planları hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında Jupiter’in yerel token’ı olan JUP’a da değindi. Jupiter’in yaptığı açıklamalara göre, dolaşıma sokulacak 10 milyar JUP’un yüzde 40’ını topluluk üyelerine dağıtacak.

4 milyar JUP’luk büyük airdrop havuzunun ilk dağıtımı ise Ocak ayında gerçekleşecek. Yeni yılın ilk ayında Jupiter, Solana ekosistem kullanıcılarının cüzdanlarına 1 milyar JUP airdrop yapacak. Dört parça airdrop yapılacak ve kalan üç dağıtım ise ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek.

Jupiter kurucusu Meow, ayrıca, 1 milyar JUP’un da topluluğa katkıda bulunanlar ve hibeler için ayrılacağını açıkladı. Meow, konuyla ilgili, “Büyük ihtimalle yönetim için DAO’ya verilen bu tahsis, çok fazla teşvik sağlamalı. Topluluğun Jüpiter’i büyütmeye yönelik girişimlere katılması, Solana ekosistemi için projeleri incelemesi ve merkeziyetsiz metayı yönlendirmesi; bunların hepsi ana hedeflerimizdir.” yorumunda bulundu.

Proje planlamasında, tüm JUP arzının yüzde 50’sinin Jupiter topluluğuna dağıtılacağı belirtildi. Token arzının diğer yüzde 50’si ise Jupiter ekibi tarafından yönetilecek. Bu yönetim ise şu şekilde olacak; Toplam arzın yüzde 20’si mevcut ekip üyelerine gidecek, yüzde 20’si stratejik rezerv olarak hizmet edecek ve diğer yüzde 10’u da likidite tedariği olarak kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner