Yükleniyor...

ZKFair topluluğa odaklandı: Büyük airdrop!

ZK-L2 topluluk ağı ZKFair, 20 Aralık'ta yayına girecek.

ZKFair airdrop

ZK-L2 topluluk ağı ZKFair, 20 Aralık’ta yayına girecek. Ana ağın başlatılmasından sonra ZKF Token’ın yüzde 100’ü airdrop yöntemi ile topluluğa dağıtılacak.

Topluluk güdümlü bir ZK-L2 inşa etmeyi amaçlayan ZKFair, kendisini topluluk direniş hareketi olarak tanımlıyor. ZKFair, diğer ZK-L2 projelerinin tekelleştirildiğini ve standart yatırımcıların gelir elde edemediğini iddia etti. Bu iddia üzerinden yola çıkan ZKFair, düşük işlem ücreti ve airdrop dağıtımlarıyla halka açık bir blokzinciri olmayı hedefliyor. ZKFair, Lumoz’un ZK-RaaS’ı tarafından desteklenen Polygon CDK ve Celestia tabanlı ilk Mainnet ZK-L2 olarak öne çıkıyor.

ZKFair, adil bir lansman ve topluluk odaklı ZK-L2 ağı oluşturmayı hedefliyor. ZKF token’larının yüzde 100’ü ana ağ lansmanından hemen sonra topluluğa airdrop edilecek. Gelecekteki tüm işlem ücreti kârları da tamamen topluluğa dağıtılacak.

ZKFair tamamen adil bir şekilde başlatılan, topluluk odaklı, topluluk tarafından inşa edilen ve topluluk tarafından paylaşılan bir gelir yapısına sahip olacak. Proje, kitlelerin gücünü ve bilgeliğini toplayan, yaratıcılığı teşvik eden ve ZK aracılığıyla her türlü topluluğu güçlendiren bir L2 olmayı hedefliyor.

Diğer taraftan ZKFair, piyasaya çıkmadan önce kodun güvenliğini ve denetimini sağlamak için de çeşitli denetimlerden geçti. Proje, denetim raporlarını lansman sonrası web sitesi üzerinden topluluğa sunacağını belirtti.

Topluluk, Mainnet lansmanından sonra nasıl katılabilir?

0,1 USDC: Ücretsiz USDC dağıtımı (Sınırlı süreli)

Kullanıcılar, projenin belirttiği Discord kanalına bir mesaj göndererek ZKFair Mainnet’te 0.1 USDC talep edebilecek. Talep penceresi yalnızca 3 gün boyunca açık olacak ve sonraki açılış zamanları ekip tarafından duyurulacak.

Yüzde 25 topluluk airdrop’u

ZKF token’larının yüzde 25’i topluluğa airdrop aracılığıyla dağıtılacak. Son 2 ay içerisinde ZK-L2 (Polygon zkEVM, zkSync, Scroll, Linea, zkSpace dahil) ile etkileşime giren kullanıcıların yanı sıra Lumoz Sadakat Puanı sahipleri de ZKF token’ı almaya hak kazanacak. Kullanıcılar airdrop paylarını web sitesi panosundan kontrol edebilecek. Bu airdrop tahsisatlarına yalnızca işlem ücreti airdrop’unun tamamlanmasından sonra erişilebilecek.

Yüzde 75 işlem ücreti airdrop’u

ZKF Token’ın yüzde 75’i ZKFair ana ağındaki erken işlem ücreti katılımcılarına airdrop edilecek. İşlem ücreti airdrop’u 23 Aralık’ta halka açılacak. İşlem ücreti limiti 3 milyon USDC olarak belirlendi. Ayrıca ekip, ilk gelen ilk hizmet alır prensibiyle bu airdrop’u dağıtacak.

Airdrop’ları talep etmek

İşlem ücreti airdrop’u sona erdikten sonra, ZKFair tüm airdrop’lar için talep sürecini başlatacak. Belirli bir zaman dilimi içinde talep edilmeyen ödüller ise yakım adresine gönderilecek. Airdrop talep dönemi 10 gün sürecek ve ardından ZKF Token’ları tamamiyle dolaşımda olacak. (BTC ekosistemini destekledikten sonra airdrop’lar için açılacak olan yüzde 5 topluluk rezervi hariç).

Diğer etkinlikler:

Söz konusu etkinliklere ek olarak ZKFair, mainnet lansmanını kutlayan topluluk etkinlikleri düzenlemek için büyük projelerle iş birliği yapıyor. Bu projelerden bazıları;

 • Bitget Wallet ve ZKFair – Task2Get [ZKFair Ekosistem Galası]
 • Orbiter ve ZKFair – Varlık Çapraz Zincir Etkinliği.
 • Alienswap ve ZKFair – ZKF Topluluğu NFT Mint Kampanyası.
 • Space ID ve ZKFair – .zkf Alan Adı Beyaz Liste Etkinliği.

Ayrıntılar, Mainnet yayına girdikten sonra web sitesindeki kampanya listesinde yer alacaktır.

ZKFair ekosistem iş birlikleri

ZKFair, her biri kendi tanıtımına ve benzersiz tekliflerine sahip 15’in üzerinde projeyle dikkat çeken iş birliklerine imza attı.

ZKFair ekosistem
 • Orbiter
 • iZUMi
 • SPACE ID
 • Bitget Wallet
 • Alienswap
 • Token Pocket
 • Meson
 • Sideswap
 • zkMe
 • Arvin
 • Ivy Maker
 • Owlto Finance

Bazı projeler ana ağ lansmanı ile eş zamanlı olarak kullanıcılara açılırken, diğerleri lansman sonrası aşamalı olarak dağıtılacak ve açılacak. Bu projelerin birçoğunun airdrop beklentileri olacak ve kullanıcılara birden fazla ödül için fırsatlar sunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner