Yükleniyor...

Avalanche (AVAX) düştü, ekosistemi sallandı: Günün kaybedenleri!

Yüzde 15'e yakın düşüş yaşayan Avalanche (AVAX), ekosistem coin'leri JOE, QI, XAVA ve PNG'yi de peşinden sürükledi.

AVAX ekosistem düşüş

Yüzde 15’e yakın düşüş yaşayan Avalanche (AVAX), ekosistem coin’leri JOE, QI, XAVA ve PNG’yi de peşinden sürükledi.

Bitcoin’in (BTC) Fed akşamına odaklanmasıyla majör coin’lerde sert düşüşler gözlemlendi. Fed faiz kararı öncesinde geri çekilme yaşayan BTC 40 bin 550 dolara kadar geriledi. BTC’nin düşüşü, altcoin’leri etkisi altına aldı. SOL yüzde 10’dan fazla değer kaybederken, AVAX’ın yüzde 15’lik düşüşü dikkat çekti.

AVAX’taki sert değer kaybı, Avalanche ekosistemindeki coin’leri de etkiledi. Ekosistemin en büyük DeFi projelerinden Trader Joe (JOE) güne yüzde 15’lik düşüşle damga vurdu. Diğer bir proje BENQI (QI) ise yüzde 20’ye yakın değer kaybı yaşadı. Bu iki proje dışında PNG ve XAVA da yüzde 10’dan fazla düşüş kaydetti.

Avalanche (AVAX) boğa koşusu sürecek mi?

Avalanche (AVAX) son 24 saatte 41 dolardan 34 dolara kadar geriledi. Ortalama yüzde 15’lik bir düşüş kaydeden AVAX, ekosistemindeki coin’leri de beraberinde sürükledi. AVAX’ın düşüşü en çok QI ve JOE coin’lerini etkiledi. QI, yüzde 20’ye yakın düşüş yaşarken, JOE yüzde 15’e yakın bir düşüş kaydetti. CoinGecko’nun Avalanche ekosistem coin’leri verisine göre, Avalanche blokzincirinde yer alan ve yoğun ilgi gören XAVA yüzde 16 ve PNG yüzde 14 düştü.

avalanche ekosistemi

Keskin bir düşüşün ardından AVAX, BTC’nin de toparlanmasıyla ufak çaplı yükseliş sergiledi. Popüler kripto para birimi kritik öneme sahip fiyat bölgesi içerisinde yer alıyor.

Avax grafik analizi

AVAX grafiğine bakıldığında, düşüş esnasında 34,27 dolar bölgesinde yer alan destek noktasının güçlü bir şekilde korunduğu görülüyor. Bu bölgeden gelen alımlar, AVAX fiyatını tekrar yükselişe itti. Ancak AVAX, 36,38 dolarda yer alan direnç bölgesine teması sonrası geri çekilme yaşadı. AVAX boğasının sürüp sürmeyeceği merak konusu olurken, fiyatın kritik bölgede hareket etmesi dikkat çekiyor. AVAX olası yükseliş senaryosunda 36,38 dolar direncini aşmak ve bu bölge üzerinde kalıcılık sağlamak zorunda. Bu bölgenin geçilmesi halinde AVAX fiyatı 37,98 doları hedefleyebilir. Direnç noktasının da kırılması halinde AVAX için bir başka direnç noktası 39,25 dolar olacaktır. Tüm bu direnç seviyelerinin boğa beklentisiyle aşılması halinde AVAX için 40 dolar tekrar ön plana çıkabilir.

Diğer taraftan AVAX, 34,27 dolarda yer alan destek noktasını savunmak durumunda. Bu destek bölgesinin kaybedilmesi halinde fiyatın 32 dolara kadar düşme ihtimali söz konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner