SuperWorld, Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi Yayınladı • Coinkolik
Yükleniyor...

SuperWorld, Artırılmış Gerçeklik Kullanarak NFT Sergisi Yayınladı

Artırılmış gerçeklikle oluşturulmuş sanal bir dünya olan SuperWorld platformu, artırılmış gerçeklikle hazırlanmış "AMAZONIA" isimli NFT galerisini yayınladı.

SuperWorld NFT Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış gerçeklikle oluşturulmuş sanal bir dünya olan SuperWorld platformu, artırılmış gerçeklikle hazırlanmış “AMAZONIA” isimli NFT galerisini yayınladı. Merkeziyetsiz özerk bir organizasyon (DAO) olan MONOGRAMA ile ortaklaşa yapılan sergi, Batı Brezilya’nın Paiter Surui ve Cinta Larga kabilelerindeki sanat, müzik, video ve kültürel eserleri AR olarak sunacak.

Sergi, Amazon yağmur ormanlarındaki topraklarda, AR ile 3D modellenmiş galeride olacak ve tüm eserler SuperWorld NFT Salonunda satışta ve müzayedede yer alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SuperWorld’de arazi parselleri, gerçek dünyada 64,8 milyarlık bir alandır ve bunlar NFT olarak temsil edilir.

SuperWorld Kurucu Ortağı ve CEO’su Hrish Lotlikar konuyla ilgili şunları söyledi;

“SuperWorld’de vizyonumuz, daha iyi bir dünya inşa etmek. Dünyanın her yerinden ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye yönelik bir hareket başlatmak. AMAZONIA projesi iş modelimiz ile mükemmel bir uyum içindedir. Dünyadaki insanlara mükemmel olanı ve artırılmış gerçeklikle dijital sanatı birleştirerek sahadaki köklü değişimi etkileme fırsatı sunar.”

AMAZONIA’dan elde edilen gelirler, kabilelerin değerli kültürel, sanatsal mirasına fon sağlayacak ve dikkatleri üzerine çekecek. Onların yaratıcılığını ve mücadelesini dünyanın geri kalanının da destekleyebileceği geniş bir mercek sunacak.

Serginin koordinasyonuna ve küratörlüğüne yardımcı olan dünyaca ünlü sanatçı Patrick Amadon şu ifadelere yer verdi;

“Aylarca kabilelerle el ele vererek farkındalık yaratmak için çalıştık. Umudumuz, NFT’lerin korunmuş tarihinin sembolleri olarak var olmaya devam etmesi yönünde. Dünyanın dört bir yanından insanların AR aracılığıyla bu büyük kabilelerin kültürünü ziyaret edip, kendilerini kabilelerin kültürüne kaptırmalarıdır.”

MONOGRAMA’nın Kurucusu ve CEO’su Hervé Delhumeau şunları ekliyor:

“AMAZONIA sergisi, artırılmış gerçeklik ve NFT’lerin nasıl olumlu bir sosyal etki yaratabileceğinin çığır açan bir senaryosu olarak hizmet ediyor. Fiziksel dünya ile dijital dünyayı birbirine bağlayan bir köprü olarak AMAZONIA, kabile topluluklarının farkındalığını artıracak ve bölgedeki koşulları iyileştirme çabalarına yardımcı olacaktır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x