Yükleniyor...

Swissborg (CHSB) Coin Nedir?

Swissborg kripto para alışverişi yapılmasına imkan veren yenilikçi bir platformdur.

swissborg

Swissborg kripto para alışverişi yapılmasına imkan veren yenilikçi bir platformdur. Platform sayesinde kripto para kullanıcılarının kolay ve daha iyi yollardan yatırım gerçekleştirebilmeleri sağlanmaktadır. Üstelik Swissborg platformunda Euro, İsviçre frangı (CHF) ya da İngiliz sterlini (GBP) gibi 16 farklı itibari parayla işlem yapma olanağı bulunuyor.

Swissborg Nedir?

Swissborg, blockchain teknolojisine dayandırılmış yenilikçi bir varlık yönetim platformu olarak da ifade edilebilir. Platform tarafından kullanıcılarına sunulan kaliteli altyapı ve çok sayıda yatırım aracı sayesinde yatırımcıların fonlarını en iyi şekilde yönetmeleri mümkün hale getirilmiştir. Fırsatlarla dolu kripto para piyasasının sunduğu olanakları göz ardı edemeyen Swissborg ekibi, kullanıcıların da bu ekosistemden faydalanabilmesi adına platformunu hizmete açtı. Kolay kullanımlı platformun kullanıcılara kripto para piyasasında rehberlik ederek onlara tatmin edici kar oranları sunması hedeflenmektedir.

Kripto para piyasası Bitcoin (BTC) öncülüğünde ilerlediği çetrefilli yolculuğunda oldukça büyük başarılara imza atmayı başardı. Yıllar içerisinde kendisine çok sayıda destekçi sağlayan bu yenilikçi piyasaya her geçen gün yeni projelerin dahil olduğunu görüyoruz. Bu tür projelerin piyasaya girişi kullanıcılar adına yeni fırsatların yeni yatırım olanaklarının meydana geldiği anlamına gelebiliyor. Ancak piyasada çok fazla seçeneğin oluşu kripto severlerin fonlarını yönetmelerini de zor hale getiriyor. Kullanıcılar kimi zaman hangi projeye nasıl yatırım yapmalarına karar vermek konusunda zorluk çekebiliyor. Varlık yönetimi konusunda karşılaşılan sorunlardan bir diğeri de kolay kullanım araçlarına sahip olmayan kripto para alım satım platformları. Swissborg ekibi bu paragraf boyunca irdelemeye çalıştığımız sektör sorunlarını dikkate alıyor ve kullanıcılarının bu alanda ihtiyacını çok iyi bir biçimde karşılayacak bir platformu piyasaya sunuyor.

swissborg

Swissborg (CHSB) Coin Nedir?

Swissborg (CHSB) projesi Cyrus Faizel tarafından 2017 yılında kuruldu. Projenin CEO’luğunu da üstlenen Faizel’e göre Swissborg bir gün herkes için topluluk odaklı finansal ekosistemler inşa edecek bir platform haline gelecek ve büyük bir rağbet görecek. Bu sayede dileyen herkesin kendi varlıklarının kontrolünü tam anlamıyla eline alması sağlanacak. Faizel, Swissborg ekibinin benimsediği temel hedefi ise “herkese finansal özgürlük getirmek” şeklinde özetliyor.

Swissborg projesi kapsamında düzenlenen bir ilk coin arzı (ICO) etkinliğinde toplamda 50 milyon dolar değerinde fon elde edildi. 2018 yılının ocak ayında gerçekleşen bu etkinlik çok sayıda yatırımcının CHSB token’le tanışmasına ortam hazırladı. Ekip bu etkinlikten elde ettiği fonları kullanarak projenin yol haritasını takip etmeye devam etti. 2019 yılının mart ayında Swissborg Community App hizmetlerine başladı. Kripto para projesine yatırım yapan ve projenin başarılı olacağı yönünde inanca sahip olan kullanıcılar bu uygulama aracılığıyla iletişime geçti. Yoluna emin adımlarla devam eden Swissborg ekibi 2020 yılının ocak ayında ise projenin göz bebeği, esas uygulamayı hayata soktu: Wealth App. Bu platform sayesinde kullanıcılara verilmek istenen yüksek kaliteli kripto para işlemi gerçekleştirme olanağı onlara sunulmaya başladı. O tarihten bu yana çok sayıda kullanıcı Wealth App uygulamasını kullanarak kripto para işlemi yapıyor ve ekosistemin sunduğu tüm olanaklardan en iyi şekilde faydalanmaya devam ediyor.

CHSB Nasıl Çalışır?

Swissborg (CHSB) platformunun ne şekilde faaliyet gösterdiğine birlikte göz atalım. Platform kapsamında kullanıcılara kaliteli, hızlı ve güvenli kripto para alım satım hizmeti sunuluyor. Üstelik platformda yer alan tam 16 farklı itibari parayla da kullanıcılar kripto para işlemi alıp satabiliyor. Bu durumu platform için bir artı olarak değerlendirebiliriz. Çoğu platform kullanıcılarının bu kadar geniş ölçekli bir itibari para listesiyle kripto alım satımı yapmasına olanak sunmayabiliyor. Swissborg’un sunduğu bu hizmet sayesinde kullanıcıların yatırımlarını farklı şekillerde değerlendirebilmelerine de imkan sunulmuş oluyor.

Platformda kullanılan kripto para olarak CHSB token dikkat çekiyor. Token sahipleri platform hakkında yapılan oylamalara katılabiliyor. Yani CHSB bir nevi yönetim token’i olarak da işlev gösteriyor. Swissborg platformu konsensüs algoritması olarak proof of meritocracy adı verilen bir yöntemi kullanıyor. Platformun kullanıcılarına sunduğu hizmetler arasında fonlarını güvenle saklayabilecekleri cüzdan hizmeti de yer alıyor. İsviçre merkezli Swissborg borsasının şimdiye dek siber saldırılardan hiçbir şekilde zarar görmediğini de ifade edelim.

Swissborg Piyasa Verileri

Dijital varlıkların piyasa verileri, fiyatları, hacmi, arz-talep dengesi gibi bilgileri içermektedir. Bu veriler, kripto para borsalarından ve diğer veri sağlayıcılarından toplanır ve analiz edilir. Piyasa verileri, yatırımcıların kripto paraların gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmelerine ve alım-satım kararlarını vermelerine yardımcı olur. Bu veriler genellikle web sitelerinde, uygulamalarda veya API aracılığıyla erişilebilir. Örnek veri sağlayıcıları CoinMarketCap, CoinGecko, CryptoCompare gibi sitelerdir.

CHSB Token ATH Fiyatı Kaç?

Kripto paraların fiyatları genellikle dünya genelinde farklı borsalarda işlem gören fiyatların ortalamasına dayanır. En yüksek fiyat, diğer bir deyişle ATH, o kripto paranın belirli bir zaman dilimi için dünya genelinde işlem gördüğü en yüksek fiyattır. ATH, kripto paranın gelecekteki fiyat hareketleri için bir gösterge olabilir ancak gelecekteki fiyat hareketleri kesin olarak tahmin edilemez. Bu yüzden, en yüksek fiyatın ne ifade ettiği hakkında kesin bir sonuca varmak için diğer piyasa verileri ve faktörler ile birlikte değerlendirilmelidir.

CHSB token en yüksek ATH fiyatı 4 Mayıs 2021’de 1,64 dolar olarak kaydedilmiştir.

CHSB Token ATL Fiyatı Kaç?

En düşük fiyat yani ATL o kripto paranın belirli bir zaman dilimi için dünya genelinde işlem gördüğü en düşük fiyattır. En düşük fiyat, kripto paranın geçmişteki fiyat hareketlerini yansıtmaktadır ve gelecekteki fiyat hareketleri için bir gösterge olabilir. Ancak en düşük fiyatın ne ifade ettiği hakkında kesin bir sonuca varmak için diğer piyasa verileri ve faktörler ile birlikte değerlendirilmelidir.

CHSB token en düşük ATL fiyatı 28 Temmuz 2019 tarihinde 0,00502687 dolardır.

chsb

Swissborg Arzı Ne Kadar?

Dijital varlıkların arzı, o dijital varlığın toplam miktarı olarak tanımlanır. Bu toplam miktar, o dijital varlığın üretim sürecinde üretilen miktar ile piyasaya sürülen miktarın toplamıdır. Kripto paraların arzı genellikle sınırlıdır ve üretim süreci belirli bir arz miktarına ulaştığında durdurulur. Arz bilgisine genellikle kripto para projelerinin whitepaper veya blockchain explorer aracılığı ile erişilebilir.

Dolaşımda 950 milyon Swissborg arzı mevcutken, toplamda ise 1 milyar adet CHSB arzı kaydedilmiştir.

CHSB Coin Fiyatı

Kripto paraların fiyat değişimleri genellikle yatırımcıların ve spekülatörlerin alım-satım kararlarına dayanır. Bu kararlar, piyasa verileri, haberler, ekonomik ve politik olaylar gibi faktörleri değerlendirerek alınır. Örneğin, bir kripto paranın fiyatı, o kripto paranın teknolojisi ile ilgili olumlu haberlerin yayınlanması sonrasında yükselirken, aynı kripto paranın teknolojisi ile ilgili olumsuz haberlerin yayınlanması sonrasında düşebilir. Dolayısıyla CHSB fiyatı da tüm bu değişkenlere bağlı olarak etkilenmektedir.

swissborg

SwissBorg (BORG)

0.208426 $

Swissborg (CHSB) Nasıl, Nereden Satın Alınır?

Swissborg platformunun kendi kripto parası CHSB token’leri çok sayıda borsa üzerinden satın alabilmek mümkün. Kripto para piyasası yeni kullanıcılar kazandıkça yeni taleplerin meydana geleceğini öngörebiliriz. Piyasaya hizmetlerini sunan borsa platformları da bu talebi karşılayabilmek adına yeni kripto varlıkları listelerine ekliyor. Sonuç olarak kripto paralara erişmek beş yıl kadar öncesinde olduğundan daha kolay bir hale geldi. CHSB token’ler de piyasadaki birçok öncü alım satım platformu tarafından destekleniyor. Bu platformlar arasında Bitfinex, KuCoin, UniSwap ve HitBTC gibi borsalar yer alıyor. Kullanıcılar bu platformların herhangib birisi üzerinden CHSB token satın alabilirler.

CHSB Token Hangi Borsalarda?

Kripto paraları borsalarda satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekmektedir. Kaydolduktan sonra, borsada mevcut olan fiat para (USD, EUR, vb.) veya diğer kripto paralar ile kripto paralarınızı satın alabilirsiniz. Bu işlemler için genellikle bir banka hesabı veya kredi kartı gerekir. Kripto para borsaları arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi popüler seçenekler bulunmaktadır.

CHSB token da tıpkı diğer kripto para birimleri gibi borsalar üzerinden alım satım işlemlerine tabi tutulmaktadır. CHSB satın alınabilecek borsalar aşağıdaki gibidir:

  • Bitfinex
  • Uniswap (V2)
  • Huobi
  • YoBit
  • HitBTC

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner