Yükleniyor...

DCG, Likitide Krizinden Kaçıyor: Temettü Dağıtımını Durdurdu

Girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG), likiditeyi korumak amacıyla temettü ödemelerini durdurdu.

DCG Likitide Krizinden Kaciyor Temettu Dagitimini Durdurdu

Girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG), likiditeyi korumak amacıyla temettü ödemelerini durdurdu.

FTX iflas başvurusunda bulunurken Genesis, FTX‘te yaklaşık 175 milyon dolar sıkıştığını açıkladı ve bu da DCG’nin likidite sorunlarını çözmek amacıyla Genesis’e 140 milyon dolarlık acil bir sermaye infüzyonu göndermesiyle sonuçlandı. Genesis’in sorunları ilk olarak 16 Kasım’da, FTX’in çöküşünün ardından anormal seviyelerde para çekilmesine neden olan benzeri görülmemiş piyasa kargaşasını gerekçe göstererek müşteri para çekme işlemlerini durdurduğunda ortaya çıktı. Girişim sermayesi şirketi, zorluklara göğüs gerebilmek için yeni adımlar atıyor.

DCG, Likiditeyi Korumak Amacıyla Temettü Dağıtmayacak

200’den fazla kripto projesinde hisse sahibi olan bir girişim sermayesi şirketi olan Digital Currency Group, likiditeyi korumaya çalıştığı için üç aylık temettü ödemelerini durdurduğunu söyledi.

Hissedarlara 17 Ocak’ta gönderilen mektupta şunlar yer aldı:

“Firma, işletme giderlerini azaltarak ve likiditeyi koruyarak bilançomuzu güçlendirmeye odaklanmış durumda.”

Mali sorunları, alacaklılara 3 milyar dolardan fazla borcu olduğu bildirilen yan kuruluşu kripto komisyoncusu Genesis Global Trading‘in sıkıntılarından kaynaklanıyor. Ayrıca, DCG de portföyündeki bazı varlıkları satmayı düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner