Yükleniyor...

Coinbase Kararını Verdi: Japonya’dan Ayrılıyor!

Kripto para alım satım platformu Coinbase Global, piyasa koşulları nedeniyle Japonya’da faaliyetlerine son vereceğini resmi olarak açıkladı.

Coinbase Kararini Verdi Japonyadan Ayriliyor

Kripto para alım satım platformu Coinbase Global, piyasa koşulları nedeniyle Japonya’da faaliyetlerine son vereceğini resmi olarak açıkladı.

Kripto para endüstrisi, geçtiğimiz hafta toparlanmaya başlamış olsa da önceki krizlerin etkisi sürüyor. Terra ve FTX krizleri gibi bir kaç patlama ile sallanan endüstride tutunmak isteyen kripto şirketleri, işten çıkarma gibi yeniden yapılanma planlarına yöneldi. Coinbase, kısa bir süre önce yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Aynı zamanda, gündeme Japonya’daki birimin kapatılacağı gelmişti. Beklendiği gibi oldu ve Coinbase, Japonya’daki faaliyetlerini durdurdu.

Coinbase, Japonya’daki Faaliyetlerini Durduruyor

Kripto borsası Coinbase bugün yaptığı açıklamada, Japonya’daki faaliyetlerini resmen durdurduğunu ve ülkedeki işlerini tamamen gözden geçireceğini söyledi. Borsa, hamlenin arkasındaki nedenler olarak aşırı piyasa koşullarını ve 2023 yılında işletme giderlerini azaltma planlarını gösterdi.

Coinbase Japonya müşterileri kripto ve fiat varlıklarını 16 Şubat’a kadar çekebilir. Kalan kripto varlıkları Japon yenine (JPY) dönüştürülecek ve müşterilerin 16 Şubat’tan sonra bakiyelerini geri almak için Hukuk İşleri Bürosu ile koordine olmaları gerekecek.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Piyasa koşulları nedeniyle, şirketimiz Japonya’daki faaliyetlerini durdurma ve ülkedeki işimizi tamamen gözden geçirme yönünde zor bir karar almıştır. Ancak, bu geçişi değerli müşterilerimiz için mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmeye kararlıyız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner