Tayvan Polisi, Kripto Dolandırıcılığı Suçlamasıyla 14 Şüpheliyi Tutukladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tayvan Polisi, Kripto Dolandırıcılığı Suçlamasıyla 14 Şüpheliyi Tutukladı

Tayvan polisi, kripto dolandırıcılığına karıştığı iddia edilen 14 şüpheliyi tutukladı.

scam 1

Tayvan polisi, kripto dolandırıcılığına karıştığı iddia edilen 14 şüpheliyi tutukladı. Şüphelilerin 100’den fazla kişiyi dolandırdığı iddia edildi.

Habere göre Kriminal Soruşturma Bürosu (CIB), 14 zanlıyı tutukladı. Yöneltilen suçlamalar arasında dolandırıcılıkla beraber kara para aklama suçu da yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CIB müfettişi Kuo Yu-chih’e göre, Chen soyadıyla bilinen Tayvanlı bir iş adamı bu plana öncülük ediyor. İş adamının sosyal medya aracılığıyla kullanıcıları kripto yatırımı yapmaya teşvik ettiği iddia edildi.

Kuo, Chen’in yatırım planlarının Ethereum, Tether ve Tronix üzeirne olduğunu belirtti. Ayrıca Chen’in yüksek kazanç vaat ettiğini de vurguladı.

“Chen ve ekibi, dolandırıcılık için çeşitli web siteleri kurdu ve emekli erkekleri dolandırmak için güzel kadınların fotoğraflarını kullandı”

Dolandırıcıların kullandığı kadın fotoğrafları, kurbanları siteye çekti. Chen ve dolandırıcı ekibi, kurbanları kripto yatırımı yapmak için kadın gibi davranarak ikna etti. Ayrıca kendilerini kripto madenciliği konusunda uzmanlaşmış kişiler olarak tanıtmayı da ihmal etmediler.

CIB, kurbanlardan birinin şikayeti üzerine harekete geçti ve dolandırıcıların çevrimiçi işlemlerini izlemeye başladı. Aylarca süren takibin ardından CIB, dolandırıcıların ofisine baskın düzenleyerek 14 kişiyi tutukladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x