Yükleniyor...

Tencent’in NFT Pazaryeri Huanhe, Frene Basıyor

Teknoloji şirketi Tencent'in kanatları altındaki NFT pazaryeri Huanhe, son 1 ay içinde hiç NFT satışa çıkarmadı.

tencentin nft pazaryeri huanhe frene basiyor

Teknoloji şirketi Tencent’in kanatları altındaki NFT pazaryeri Huanhe, son 1 ay içinde hiç NFT satışa çıkarmadı. Tencent’in hedefinde denizaşırı yerlerde NFT pazaryeri açmak var. Konuya dair Tencent tarafından henüz bir açıklama gelmese de iddialar Tencent’in rotasını başka ülkeler çevirdiğini gösteriyor.

Tencent’in Huanhe’si Kapanacak mı?

NFT pazaryerleri arasında da sıkı bir rekabet var. OpenSea’nın işlem hacmi açısından başı çektiği bu rekabette, Tencent’in de Huanhe adında bir oyuncusu bulunuyor. Ancak Huanhe’de işler pek istendiği gibi gitmiyor. Platform, son 1 ay içinde hiç yeni NFT satışa çıkarmadı. Temmuz ayının sonlarında çıkan iddialara göre, Tencent, Huanhe‘yi 24 Temmuz’den önce kapatacaktı. Düzenleyici belirsizlikleri sebep göstererek ekibini işten çıkaracaktı. Bu arada platformun en son 8 Temmuz’da NFT yayınladığını da belirtelim.

Tencent’in şimdiki planı denizaşırı bir NFT pazar yeri açmak.

Tabii şimdilik çıkan haberlere Tencent cephesinden gelmiş herhangi bir yanıt bulunmuyor.

Yetkililerin NFT yutturmaca ve finansallaştırma konusundaki uyarıları nedeniyle Huanhe, NFT’lerin ikincil ticaretine izin vermemişti. Haziran ayından bu yana ise Huanhe’de satışlar yavaşladı.

Mayıs ayında, Tencent’in Huanhe’nin ait olduğu iş birimlerinden biri olan Platform ve İçerik Grubu, işgücünün yüzde 10’unu azaltan bir işten çıkarma turu başlattı .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner