Yükleniyor...

Terra Kurucu Ortağının Evine Baskın Yapıldı

Güney Koreli yetkililer, Terra kripto para biriminin çöküşündeki dolandırıcılık iddialarını gün yüzüne çıkarmak için soruşturmalarına devam ediyor.

terra kurucu ortaginin evine baskin yapildi

Güney Koreli yetkililer, Terra kripto para biriminin çöküşündeki dolandırıcılık iddialarını gün yüzüne çıkarmak için soruşturmalarına devam ediyor.

Terra Kurucu Ortağının Evini Savcılar Bastı

Güney Kore’de ortaya çıkan haberlere göre Terrafrom Lab’ın kurucu ortağı Daniel Shin’in Seul’deki evine geçtiğimiz gün savcılar tarafından baskın yapıldı.

Sızdırılan raporlara nazaran TerraUSD (UST) stablecoin’in çöküşünün sebebinin dolandırıcılık olmasından dolayı tekrardan kapsamlı bir soruşturma başlatıldı.

Geçtiğimiz mayıs ayında Terra coin grafikte tabiri caizse dibi gördü. Yine mayıs ayında Güney Kore merkezli LUNA yatırımcıları Terraform Labs ve kurucu ortak Do Kwon‘u dolandırıcılık ve yerel menkul kıymetler yasalarının ihlali iddiasıyla şikayet etti.

Terra Kurucu Ortağı

Daniel Shin’in haricinde bu hafta içinde Bithumb ve Upbit dahil olmak üzere büyük Güney Koreli kripto borsalarına yetkililer tarafından baskın düzenlendi. Geçtiğimiz ay Terra çatısı altındaki eski çalışanlar da dahil olmak üzere herkese savcılar tarafından seyahat yasağı getirildi.

Aynı zamanda Terra kurucu ortağı Do Kwon’un vergi kaçakçılığı hakkında da söylentiler ortaya çıktı. Şimdilerde bu iddia da araştırılıyor. Son olarak şirketin kurucu ortakları olan Daniel Shin’in Do Kwon’un Singapur’da ikamet adresi bulunuyor. Fakat orada ikamet edip etmedikleri henüz belli değil.

Son olarak Terra demişken durumuna bir göz gezdirelim. CoinGecko verilerine göre; haberin yazıldığı anda Terra (LUNC) 0,00010318 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner