Yükleniyor...

Terra (LUNA) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

2019 yılında tanıtılan LUNA, Terraform Labs tarafından Terra USD (UST) stablecoin ile birlikte kuruldu.

Terra Classic LUNC 24 Saatte Yuzde 25 Yukseldi

2019 yılında tanıtılan LUNA, Terraform Labs tarafından Terra USD (UST) stablecoin ile birlikte kuruldu. TerraUSD, fiyatını dengeleyebilmesi için LUNA’ya sabitlenirdi.

2018’de Güney Kore merkezli iki girişimci Do Kwon ve Daniel Shin, Seul’de Terraform Labs’ı kurdu. 2019’da, LUNA’ya sabitlenmiş yerel bir stabilcoin olan UST’yi piyasaya sürdüler. 

Terra (LUNA) Uzun Vadeli Perspektifleri

Terra (LUNA) UST’nin dolar karşısındaki peg’i bozulmadan önce kripto para dünyasında piyasa değeri en büyük ilk ondaydı. Çöküşün ardından Terra Classic ve Terra olarak Fork’lanarak çıkarılan iki token olan LUNC ve LUNA şeklinde adlandırıldı. Kripto para piyasasındaki en merak edilen sorulardan biri ise bu iki token’ın gidebileceği fiyat seviyeleri oldu.

LUNA 3M graph coinmarketcap

28 Mayıs 2022’de yolculuğuna 19 dolardan başlayan LUNA, ertesi gün hızla 5 doların altına düştü. Mayıs 2022’nin sonunda değeri 11 doların biraz üzerindeydi, ancak kısa süre sonra Haziran ayı başladığında güneye doğru yükseldi.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, LUNA’nın değeri 1,7 ile 2,5 dolar arasında dalgalanmaya devam etti. Yazma sırasında, altcoin kısa süreli toparlanması buharlaştıktan sonra 2,49 dolardan işlem görüyordu. 

Şimdi, 2025’te LUNA’nın geleceği hakkında farklı analistlerin neler söylediğine bir göz atalım.

Bir Changelly blog gönderisi, uzmanların, Terra’nın önceki performansını analiz ettikten sonra, LUNA’nın fiyatının 7,26 ila 8,62 dolar arasında değişeceğini tahmin ettiğini iddia etti. Söz konusu yıl boyunca ortalama işlem maliyetinin yaklaşık 7,46 dolar olacağını ve yüzde 384’lük bir potansiyel yatırım getirisi olacağını eklediler.

Telegaon da 2025’teki maksimum ve minimum fiyatları 52.39 dolar  ve 69.18 dolar olacak şekilde LUNA’nın geleceğine ilişkin değerlendirmesinde oldukça iyimser. Söz konusu yıldaki ortalama fiyatının 61,72 dolar olacağını tahmin ediyor.

Yukarıda belirtilen Changelly blog gönderisi, 2030 yılında LUNA’nın maksimum ve minimum fiyatlarının 48,54 dolar ve 57,68 dolar olacağını tahmin etti. LUNA’nın söz konusu yıldaki ortalama fiyatı, yüzde 3,140’lık bir potansiyel yatırım getirisi ile 50,24 dolar olması ön görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner