Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Geliri Eylül Ayında Yüzde 16 Düştü

Yoğun ilgi gören Bitcoin (BTC) madenciliğinin sağladığı gelirler, Eylül ayında yaklaşık yüzde 16'lık bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Madencilik Geliri Eylul Ayinda Yuzde 16 Dustu

Yoğun ilgi gören Bitcoin (BTC) madenciliğinin sağladığı gelirler, Eylül ayında yaklaşık yüzde 16‘lık bir düşüş yaşadı.

Ülkelerin ve şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği Bitcoin madenciliğinde gelirler düşüyor. En büyük kripto para biriminin giderek artan kazım zorluğu ve madenci sayısının artması bunun sebepleri arasında gösterildi. BTC madencilik geliri, Eylül ayında yaklaşık yüzde 16 düşerek 550 milyon dolara tekabül etti.

Bitcoin Madencilik Gelirleri Günden Güne Azalıyor

Bitcoin madencilik gelirlerinin büyük bir kısmı blok kazım ödülleri olarak dağıtılırken, kalan kısmı ise işlem ücretleri üzerinden düşen paylardan geldi.

Madencilik hash rate değerlerinde rekorlar kırılsa da sağladığı gelirler düşüş yaşamaya devam ediyor. BTC madencilik gelirleri, yarım yılda 5 kez düşüş yaşadı ve Kasım 2020’den sonra en düşük gelir seviyesine ulaştı.

Bitcoin altyapı şirketi Luxor Technologies’in COO’su Ethan Vera, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Madencilik ekonomisinin azalması, yüksek maliyetli ve düşük verimli madencilerin bırakmasına yol açıyor”

The Block’un hazırladığı analizlere göre, BTC ağında yaşanan aktivitelerde artış öne çıkıyor. Ayrıca ağdaki aktif adres sayısında da gözle görülür bir düşüş yaşandı. Ağı aktif kullanan adres sayısı yaklaşık 600 bin azaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner