Yükleniyor...

Shiba Eternity Nedir? Nasıl Oynanır (Güncellendi)

Popüler memecoin Shiba'nın (SHIB) çıkaracağı Shiba Eternity oyunu gün geçtikçe ilgi toplamaya devam ediyor, biz de bu yazımızda Shiba Eternity nedir, derledik.

Shiba Eternity Nedir

Popüler memecoin Shiba’nın (SHIB) çıkaracağı Shiba Eternity oyunu gün geçtikçe ilgi toplamaya devam ediyor, biz de bu yazımızda Shiba Eternity nedir, derledik.

Oyun test aşamalarının tamamlanmasının ardından, 1 Ekim tarihinde tüm dünyanın kullanımına sunulması bekleniyordu. Buna karşın Shiba Inu, öncesinde bir sürpriz yapmak isteyerek oyunun indirme tarihini erteledi.

Shiba’nın Oyunu Shiba Eternity Nedir?

Shiba Inu’nun ekibi, Shiba Eternity adlı, çok beklenen koleksiyon kart oyununun dünya çapındaki çıkış tarihini yeniden planladı.

Shibtoken Twitter hesabı üzerinden yapılan duyura göre Shiba Eternity, artık 1 Ekim 2022 yerine 6 Ekim 2022’de Android ve iOS App Store’da yerini alması bekleniyordu. Beklenildiği gibi de oldu. 6 Ekim’de Shiba Eternity, Google Playstore ve Apple Appstore’da yerini aldı.

Bunun yanı sıra dünya genelinde yoğun ilgi gören Shiba Inu’nun yeni oyunu piyasalarda güçlü etki yarattı. IOS indirme platformu App Store’da yapılan uygulama puanlamasına göre, Shiba Eternity, ilk gününde 5 üzerinden 4.8 puan aldı.

Shiba Inu Oyunu aslında iki oyunu içeriyor, hem klasik bir mobil oyun hem de Shiboshi NFT’lerinin kullanılabileceği bir NFT oyunu şeklinde.

shib oyun

Playside Studios ve William Volk tarafından geliştirilen mobil oyun, daha çok sıradan oyuncular getirmek için tasarlandı. Oyunun Blockchain versiyonunun, Shiboshi NFT’lerine daha fazla değer katacak ve kazan-kazan öğelerini içermesi bekleniyor.

SHIB proje lideri Shytoshi Kusama’ya göre, Shiba Inu oyununun anlatımı aynı zamanda tüm SHIB ekosistemini kapsayacak.

Testler devam ederken ana odak şu anlık mobil oyun. Bununla birlikte, Blockchain versiyonu hakkında çok az bilgi çıktığı için, oyunlar arasındaki diğer farklılıklarının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Shiba Eternity Oyun İçi Görüntüleri

Shiba Eternity, SHIB’den ilham alan binlerce kart içeren çok oyunculu bir koleksiyon kart oyunudur. Shytoshi’nin tweetlediği gibi, bunlar SHIB kurucusu Ryoshi’ye dayanan özel bir kart içeriyor. Kartların tümü Shiba ekosistemine atıfta bulunuyor.

Shiba Discord moderatörü Queenie, en son AMA’da (Ask Me Anything) kartların geçmiş ikonik oyunlara saygı duyduğunu ve meme mirasını koruduğunu söyledi.

Shytoshi ayrıca oyunda yer alacak, Bonk Shiba Inu memesine dayanan bir SHIB takas kartını da ortaya çıkardı.

Oyun test aşamasındayken, oyununun tam oynanışı çevrimiçi olarak yayınlandı.

Shiba Eternity Yayında

Test sürecinin ardından Shiba Eternity nihayet, 6 Ekim itibariyle Android ve iOS uygulama mağazalarında yayınlandı. Şu anda kripto para topluluğundan yoğun ilgi gören oyun, Shiba Inu geliştiricileri tarafından dünyanın en karmaşık dijital kart oyunu şeklinde tanımlanıyor. Oyunda 500 koleksiyon kartı, 10 bin Shiboshi, 21 özel güç, 11 pasif güç ve 87 farklı kart özelliği yer alıyor.

Shiba Eternity Nasıl Oynanır ve Ödüller Kazanılır?

Oyuna hem iOS hem de Android uygulama mağazalarından erişilebilir. İlgili taraflar için tek ihtiyaç, her iki işletim sistemini de çalıştıran bir akıllı telefon. Oyun buradan indirilebilir (iOS App Store veya Google Play Store).

Oyunu indirdikten sonra, Ryoshi’nin size oyunla ilgili talimatları vereceği bir Dogjo’ya yönlendirileceksiniz. Kullanıcı adınızı girmeniz istenecek ve bu kadar. Oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyunun başında size bir Shiboshi köpeği ve ayrıca rakibiniz atanacak. Her kart çektiğinizde, kartı rakibinize karşı kullanabilirsiniz.

Oyundaki hedefleri tamamlarken ve rakiplerini alt etmek ve savaşları kazanmak için bir takas edilebilir kartı destesi geliştirirken, oyuncular Shiboshi’lerini korumalıdır.

Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, yakın zamanda piyasaya sürülen blockchain tabanlı kart koleksiyon oyunu için kapsamlı bir oyuncu kılavuzu oluşturacağını açıkladı. Shiba Eternity oyununu oynarken nasıl ödüller kazanabileceğiniz konusunda sizi ilerleyen günlerde bilgilendireceğiz.

Shiba Eternity Büyük İlgi Görüyor!

Shiba Inu.’nun (SHIB) oyunu Shiba Eternity bir kilometre taşını geçtiğimiz günlerde geride bıraktı ve 100 binden fazla indirmeyi geçti.

Hem iOS hem de Android’de küresel olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, Shiba Eternity kart oyunu, Android’de 100 binden fazla indirmeyi aştı. Google Play Store verilerine göre, oyunun derecelendirmesi 4,7 ve kullanıcılardan gelen 13,400 yoruma sahip. App Store’da ise indirme sayısıyla ilgili veriler bulunmazken oyunun kullanıcı puanı ise 4,9.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner