Yükleniyor...

Apple CEO’sundan Metaverse Açıklaması

Tim Cook'a göre, Apple'ın metaverse terimini kullanmamasının nedeni terimin birçok kişi tarafından bilinmemesi.

Apple CEOsundan Metaverse Aciklamasi

Tim Cook‘a göre, Apple’ın metaverse terimini kullanmamasının nedeni terimin birçok kişi tarafından bilinmemesi.

Apple CEO’su Tim Cook, yakın tarihte verdiği bir röportajda, artırılmış gerçekliğin (AR) geleceğin en büyük teknolojisi olacağını, metaverse ve sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin önüne geçeceğini düşünüyor.

Apple CEO’su: Metaverse Teriminin Anlamı Bilinmiyor

Birçok teknoloji şirketi şimdiden bir gelecek noktası olarak gördüğü metaverse terimini kullanıyor. Apple henüz bu kelimeyi kullanırken yakalanmadı ve Tim Cook’a göre bunun iyi bir nedeni var.

Apple CEO’su Tim Cook, Hollandalı medya kuruluşu Bright ile gerçekleştirdiği röportajda; ortalama bir insanın metaverse’ün ne anlama geldiğini bilmediği için Apple’ın bu terimi kullanmaktan kaçındığını söyledi.

Artırılmış gerçeklik olan röportajda Tim Cook, metaverse hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Her zaman insanların bir şeyin ne olduğunu anlamasının önemli olduğunu düşünürüm. Ve ortalama bir insanın size metaverse’ün ne olduğunu söyleyebileceğinden gerçekten emin değilim.”

Geçtiğimiz aylarda Meta kurucusu Mark Zuckerberg, Meta ve Apple’ın metaverse inşası konusunda büyük bir rekabet içinde olduğunu söylemişti. Fakat Tim Cook’un yaptığı açıklamalar soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner