Yükleniyor...

Bitcoin, Tüm Zamanların Madencilik Hash Rate Rekorunu Kırdı

Kripto para piyasasında kötü gidişat sürerken Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek madencilik hash rate değerine ulaştı.

Bitcoin Madencilik Hash Rate Rekorunu Kirdi

Kripto para piyasasında kötü gidişat sürerken Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek madencilik hash rate değerine ulaştı.

Kripto para birimlerinin değer kaybı yaşamasına rağmen, madencilik faaliyetleri günden güne artış gösteriyor. Özellikle şirketlerin ve ülkelerin dahil olmasıyla, kripto madenciliği farklı bir boyuta geçti. BTC yükseliş yönünde fiyat istikrarını sağlayamasa da madencilik anlamında yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Günden Güne Artıyor

Özellikle Rusya başta olmak üzere, enerji kullanım imkanı yüksek ülkeler Bitcoin madenciliğine yönelmeye başladı. Kripto piyasasının lideri BTC, tüm zamanların en yüksek madencilik hash rate’si, 240.208 milyon TH/s’ye ulaştı.

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Gunden Gune Artiyor
BTC Toplam Hash Rate Değeri

Blockchain.com’un paylaştığı grafiğe göre, bilgi işlem gücünü temsil eden BTC hash oranı rekor kırdı. BTC, Ağustos ayında fiyatını kısa süreli de olsa toparlamaya başlarken, hash rate değerlerinde de yükselişe geçti.

Bitcoin fiyatından bağımsız olarak madencilerin dikkatini üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle doğu bloğunda yer alan ülkelerin madencilik faaliyetlerine başlaması, artan talebi gözler önüne seriyor. Hash rate değerlerinde rekorlar kırılsa da bunun fiyata yansıması henüz görülmedi. En büyük sebebi olarak, dolar üzerinde yoğunlaşan Fed faizleri yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner