Yükleniyor...

Ethereum’un Piyasa Değeri, Merge’den Bu Yana Düşüşte

Ethereum (ETH) piyasa değeri, başarıyla gerçekleşen Merge aşamasından bu yana yüzde 20'ye yakın düştü.

Ethereumun Piyasa Degeri Mergeden Bu Yana Dususte 1

Ethereum (ETH) piyasa değeri, başarıyla gerçekleşen Merge aşamasından bu yana yüzde 20’ye yakın düştü.

Ethereum Blokchain’in PoS’a geçişindeki ilk adımı temsil eden Merge, yalnızca ağın ölçeklenmesine yardımcı olmakla kalmayarak enerji tüketimini yüzde 95 oranında azalttı. Ayrıca, birleşme, madenciler için de önemli değişikliklere yol açtı. Ancak, mevcut ayı piyasası ile Merge’ün ilk aşamaları, varlıkta rekor miktarda sermaye çıkışı görünmesi nedeniyle beklentileri karşılayamadı.

Ethereum Piyasa Değeri Düşüyor

Ethereum 1

Ethereum, resmi olarak 15 Eylül’de Merge aşaması tamamlandığında 197 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Merge’den sonraki süreçten bugüne piyasa değeri, CoinGecko verilerine göre yüzde 20’ye yakın düşerek 158 milyara dolara geriledi. Bu da yaklaşık 37.66 milyar dolarlık bir kayıp yaşandığını gösteriyor.

Sermaye çıkışları, 1.300 doların üzerinde kalmaya çalışırken, sürekli düşen Ethereum fiyatına da yansıyor. Ethereum (ETH) fiyatı, son 24 saat içinde yüzde 2,14 düştü. 15 Eylül’de ulaştığı 1.590 dolardan yüzde 23’ün üzerinde bir düşüş gösterdi. Haberin yazıldığı an itibariyle 1.290 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner