Yükleniyor...

Terra Projelerinin Göçü Başladı

Terra'daki çöküşten sonra Terra blokzincir ağındaki projeler de rotasını başka ağlara çevirdi.

terra projelerinin gocu basladi

Terra’daki çöküşten sonra Terra blokzincir ağındaki projeler de rotasını başka ağlara çevirdi. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt da web3 protokollerinin Terra ağından geçişi ile ilgili yeni bir bilgilendirme yaptı.

50’ye Yakın Terra Projesi Polygon’a Gitti

Terra’nın yerel kripto para birimi LUNA ve stablecoin’i UST, mayıs ayının orasında bir çöküş yaşadı. Bu çöküşle birlikte birçok yatırımcı önemli kayıplarla karşı karşıya kaldı. Diğer yandan bu süreçte düzinelerce protokol de Polygon Network’e (MATIC) geçiş yaptı.

Konuya ilişkin tweet atan Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt şunları söyledi:

“Terra projelerine geçiş başladı. One Planet, 0xPolygon ve Derby Stars da dahil 48’den fazla proje var ve sayı artıyor. Tüm bu harika geliştiricilere yardım etmek ve gelişen ekosistemimize hoş geldiniz demek harikaydı!”

Wyatt, ekosistemin protokollerin Polygon‘a geçişlerini destekleyeceğini de söylemişti. Ayrıca sorunsuz geçiş sağlamak adına sermaye ve kaynak desteği sağlanacağını da belirtmişti.

Geçmişe bakacak olursak,

Hem LUNA hem UST, mayıs ayında sadece birkaç gün içinde neredeyse sıfırı gördü. 27 Mayıs 2022’de ise Terra’nın kurucusu Do Kwon, Terra 2.0 ile blokzinciri tekrar başladı. Ancak, dApp ekosistemi yok edildi.

Bu çöküşten önce Terra, TVL açısından Ethereum’dan sonraki en büyük akıllı sözleşme platformuydo. DeFi Llama’nın verilerine göre ise son haftalarda TVL metrikleri 1.000 kata yakın düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner