Yükleniyor...

Tesla’nın Dogecoin (DOGE) Ödemelerini Başlatmasının Ardından Bazı Ürünler Tükendi

Tesla'nın mağazası incelendiğinde Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edilen bazı ürünlerin stoklarda kalmadığı görülüyor.

doge tesla

Tesla’nın mağazası incelendiğinde Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edilen bazı ürünlerin stoklarda kalmadığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk tarafından yönetilen Tesla, mağaza ürünlerinin ödemesi sırasında Dogecoin kullanılabileceğini duyurdu. Musk’ın sabah saatlerinde yaptığı duyurunun ardından web sitesi incelendiği zaman firmanın şu anda birkaç parça ürünü DOGE karşılığında satışa koyduğunu görebiliyoruz. Musk’ın açıklamasının ardından DOGE fiyatında da yükseliş yaşandı.

Coingecko verilerine göre DOGE son 24 saatte %13, son 7 günde ise %20 oranında yükseliş yaşadı. Yazının yazıldığı sırada popüler meme coin 0.191691 dolardan işlem görüyordu.

Ürünler Dikkat Çekti

Tesla, Doge ile fiyatlandırılmış birkaç parça ürün satmaya başladı. Tesla’nın ürün lideri Taylor Robinette, resmi Twitter hesabında iki öğenin fotoğrafını yayınladı: “Cyberwhistle/siber düdük”, 300 DOGE karşılığında satışa sunulurken hızlı bir şekilde tükendi. Bununla beraber “Giga Texas Belt Buckle” isimli kemer tokası ise 835 DOGE olarak fiyatlandırıldı.

Tesla ayrıca 12020 DOGE karşılığında çocuklar için üretilen Cyberquad isimli ATV’yi de satışa sundu. Bu ürün de şu an stoklarda kalmadı.

Ekran Resmi 2022 01 14 15.59.48

Web sitesi üzerinden şu an alınabilecek tek stokta olan ürün kemer tokası olarak görülüyor.

Ekran Resmi 2022 01 14 16.02.41

Bugün erken saatlerde, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, DOGE topluluğunu meme kripto para zenginliklerini Tesla ürünlerine harcamaya çağırdı.

Balinalar Dogecoin Transferleri Yapmaya Devam Ediyor

Dogecoin Whale Alert sayfasına göre, son 24 saat içinde anonim cüzdanlar arasında 39 milyon Dogecoin transfer edildi. Her işlem 4 milyon, 5 milyon veya 8 milyon meme coin taşıdı.

Öte yandan son veriler, bir Ethereum balinasının varlıklarına 8 milyon Dogecoin (DOGE) eklediğini gösteriyor.

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, anonim bir Ethereum balinası 1.411.777 dolar değerinde 8 milyon DOGE aldı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x