Yükleniyor...

Tesle CEO’su Elon Musk, Twitter İsmini Değiştirdi! Dogecoin’le (DOGE) Alakalı Olabilir mi?

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'da ismini Lorde Edge olarak değiştirdi.

elon musk 3443

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da ismini Lorde Edge olarak değiştirdi. Peki bunun popüler meme kripto para birimi Dogecoin’le (DOGE) bir ilgisi var mı? Dogecoin kurucusu Billy Markus’a göre evet, ilgisi olabilir.

Ekran Resmi 2021 11 08 10.50.51

Elon Musk’ın Twitter’da ismini değiştirmesinin ardından DOGE kuru ortağı Markus, “Lorde Edge” kelimelerinin “Elder Doge” kelimelerinin bir anagramı olduğunu söyledi. Markus’a göre bu durum kasti olarak yapılmış da olabilir, sadece bir tesadüf de. “Elder Doge” birebir çeviri yapıldığı zaman yaşlı Doge anlamına geliyor ama “Elder” kelimesi aynı zamanda “kıdemli kimse” olarak da çevriliyor.

Markus anagramı bulmasının ardından “Bu kasıtlı olduğu anlamına gelmez ama bir anagram olduğu gerçek” ifadelerini kullandı.

Dogecoin Fiyatı Ne Durumda?

Dogecoin yazının yazıldığı sırada piyasa değeri açısından 9. sırada yer alıyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %5 oranında yükseliş göstererek 0,272522 dolara ulaştı. Meme coin, tüm zamanların en yüksek seviyesine 8 Mayıs 2021’de 0,731578 dolarla ulaşmıştı. DOGE şu anda ATH’sinden yaklaşık %63 oranda geride yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner