Yükleniyor...

Testnet BNB (tBNB) nedir? tBNB ne için kullanılır?

Testnet BNB, uygulamaların ana ağa dağıtılmadan önce BCS ağında test edilmesini sağlayan bir uygulamadır.

testnet bnb

Testnet BNB, uygulamaların ana ağa dağıtılmadan önce BCS ağında test edilmesini sağlayan bir uygulamadır. Ayrıca tBNB, opBNB AirDrop görevlerini yerine getirmek için de kullanılabilir.

Testnet BNB nedir?

Testnet BNB, uygulamaları ana ağa dağıtılmadan önce BSC test ağında test etmek için gereklidir. Testnet BNB’yi resmi BNB Akıllı Zincir kanalları veya Quicknode ve Coinbase gibi diğer ortak kanallar aracılığıyla talep edebilirsiniz. Testnet BNB’yi opBNB airdrop görevlerini yerine getirmek için de kullanabilirsiniz.

BSC Testnet Nedir?

BNB Akıllı Zinciri akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları destekler. Akıllı sözleşmeler Web3 uygulamalarının nasıl çalıştığını tanımlar ve bu sözleşmelerin ve destekledikleri uygulamaların BSC ana ağına yerleştirilmeden önce kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından test edilmesi gerekir. Aynı şekilde, BSC ağında yapılan yeni güncellemelerin de ana ağa dağıtılmadan önce testlerden geçmesi ve böylece lansmanın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Bir protokol ana ağa yerleştirildikten sonra, parasal değeri olan gerçek tokenlerin kullanılmasını gerektirecek ve bu da kullanıcıların ve geliştiricilerin mali kayıplarına neden olabilecektir.

BSC test ağı bu gibi durumlar için geliştirilmiştir. BSC test ağı, kullanıcıların ve geliştiricilerin fonlarını kaybetme riski olmadan uygulamaları test edebilecekleri bir oyun alanıdır. BSC ana ağı gibi, proje ekibi üyelerinin doğrulayıcı rolünü oynadığı Proof of Stake mutabakat mekanizması üzerinde çalışır.

Bununla birlikte, parasal değeri olan gerçek tokenler yerine test tokenleri içerir. Bu test tokenları kanallardan ücretsiz olarak elde edilebildiğinden, geliştiriciler ve kullanıcılar potansiyel kayıplar konusunda endişelenmeden yeni uygulamaları özgürce deneyebilirler.

testnet bnb 1

tBNB ne için kullanılır?

Bir geliştirici olarak, test programını daha geniş kitlelere açmadan önce ve sonra testnet token’ını kullanarak yeni uygulamalarınızı test edebilirsiniz. Ayrıca programı kolaylaştırmak için test edenlere testnet tokenleri ile yardımcı olabilirsiniz. Ana ağdaki bir doğrulayıcı olarak, ağdaki yeni özelliklerin düğümünüzü nasıl etkileyebileceğini ve bir doğrulayıcı olarak sizi ilgilendiren yeni güncellemelerin nasıl kullanılacağını da test edebilirsiniz.

Kullanıcılar için tBNB, BNB gibi işlev görür. tBNB, yeni uygulamaları test etmek ve opBNB airdrop için aşağıdaki ek görevler listesinde görüldüğü gibi, kullanıcıların ödüller karşılığında uygulama üzerinde bir dizi işlem gerçekleştirebileceği teşvikli testnet programlarına katılmak için kullanılabilir. Kullanıcılar ayrıca yeni BSC ağ güncellemelerini test edebilir veya ana ağda işlem yapmadan önce kripto varlıkları gönderip almak ve MetaMask’a ağ eklemek gibi BNB Chain’e aşina olabilirler.

OpBNB Airdrop için Testnet BNB kullanımı

opBNB lansmanının bir parçası olarak ekip, 50.000 dolarlık bir airdrop ile bir kampanya başlattı. Kullanıcılar tBNB ile aşağıdakileri içeren ek görevleri tamamlayabilirler:

  • BSC test ağından opBNB test ağına tBNB yatırma
  • tBNB’nin opBNB test ağından BSC test ağına çekilmesi
  • BSC testnetinden opBNB testnetine BEP-20 tokenleri (BUSD, BTCB, ETH, USDT, USDC ve DAI) yatırın; bunlar resmi testnet BNB kanalından talep edilebilir.
  • BEP-20 tokenlerini opBNB test ağından BSC test ağına çekin.
  • tBNB’yi opBNB test ağındaki adreslere aktarın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner