Yükleniyor...

Tether’ın Şirketlere Milyarlarca Dolar Borç Verdiği İddia Edildi, Tether Yalanladı

Lider stablecoin şirketi Tether’ın şirketlere milyarlarca dolar borç verdiği iddia edildi.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

tetherin sirketlere milyarlarca dolar borc verdigi iddia edildi tether yalanladi

Lider stablecoin şirketi Tether’ın şirketlere milyarlarca dolar borç verdiği iddia edildi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine göre Tether, içinde Celsius’ın da yer aldığı bazı şirketlere milyarlarca dolar borç verdi. Bloomberg’ün Tether’ın rezervlerine ilişkin gerçekleştirdiği soruşturmada, Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky şirkete %5 ila %6 faiz oranı ödediğini söyledi. Soruşturma Tether’ın Bitcoin‘i teminat olarak kullanan kripto varlık şirketlerine milyarlarca dolar borç verdiğini ortaya çıkardı. Bloomberg’in soruşturması ayrıca Tether’ın rezervlerinin büyük Çinli firmalara milyarlarca dolarlık kısa vadeli krediler verdiğini ve bu konuda yaygın olarak spekülasyon yapıldığını öne sürdü.

Tether ise Bloomberg’ün iddialarını yalanladı ve “tek perdelik bir oyun” olarak nitelendirdi:

“Bu makale, ima ve yanlış bilgilere dayalı olarak Tether hakkında, işletmenin operasyonlarıyla hiçbir ilgisi olmayan veya doğrudan bilgisi olmayan hoşnutsuz kişiler tarafından paylaşılan yanlış ve eskiyen bir hikayeyi sürdürmeye çalışmaktan başka bir şey yapmıyor. Yenilikçilik, likidite ve başarı sicili kendi adına konuşan bir pazar liderini baltalamak için başka bir amansız girişim.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x