Yükleniyor...

The Sandbox (SAND) Coin Nedir? SAND Nasıl Alınır?

The Sandbox, merkeziyetsiz sanal bir dünyadır.

the sandbox nedir SAND coin

The Sandbox, merkeziyetsiz sanal bir dünyadır. Metaverse’e ilgi duyanların dikkatini çeken The Sandbox nedir? SAND coin nasıl alınır? Sorularının yanıtları…

The Sandbox Nedir, Nasıl Çalışır?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Sandbox, 2011 yılında kurulmuş merkezi olmayan bir metaverse oyun projesidir. Pixowl şirketi tarafından oluşturulan The Sandbox projesinin arkasındaki isimler, Arthur Madrid ve Sebastien Borget’tir. Blokzincir teknolojisini, oyun dünyasına entegre etmeyi amaçlayan The Sandbox, kullanıcılar tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. The Sandbox, kullanıcıların varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturabildiği, paylaşabildiği ve bundan para kazanabildiği bir oyun ekosistemidir. Ayrıca Ethereum tabanlı bir meta veri deposu olarak da tanımlanmaktadır.

The Sandbox, oyuncuların Ethereum blokzincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve NFT’nin dahil olduğu bir metaverse projesidir. Özünde, oyuncuların LAND adı verilen dijital araziler satın alabildiği ve diğer kullanıcılarla paylaşmak için bunların üzerinde deneyimler yaratabildiği bir oyundur. LAND, The Sandbox metaverse’ünün içerisinde yer alan ve oyuncuların üzerinde deneyimler inşa edebildiği dijital emlak parçalarıdır. Oyuncular bir parça LAND elde ettiğinde, oyunlar ve ASSET’larla doldurabilir ya da birden fazla LAND birleştirilip ESTATE (arazi, mülk) elde edilebilir.

Sandbox blokzinciri oyun platformu, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üretimi için kapsamlı bir deneyim sağlayan üç entegre üründen oluşmaktadır. Birleştirilmiş ürünler, blokzinciri ve akıllı sözleşmeler yoluyla kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için telif hakkı sahipliğini güvence altına almaktadır. Bu sayede kullanıcılara daha fazla fayda sağlar. Bunun yanı sıra Sandbox NFT pazarı, kullanıcıların NFT tasarımlarını yüklemelerine, yayınlamalarına ve satmalarına olanak tanımaktadır.

SAND coin The Sandbox

SAND Coin Nedir, Ne İçin Kullanılır?

SAND coin, The Sandbox’ın yerel kripto para birimidir. Çeşitli kullanım durumları bulunur. SAND, oyun içerisinde yer alan işlemler, arsa alımı yapabilmek ve yönetişim hakkından pay alabilmek için kullanılmaktadır. SAND coin, ERC-20 tabanlı, Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilmiştir. The Sandbox ekosisteminde kullanılan SAND, oyun içinde ödeme aracı olarak, LAND token almak için ya da platform yönetiminde kullanılmaktadır.

SAND Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

The Sandbox platformunun kripto para birimi SAND coin, işlem hacmi bakımından büyük birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, Coinbase Exchange, Kraken, Uniswap (V2), Bitfinex, Bithumb, Gemini, Bittrex, SushiSwap, OKX, Huobi, Bybit, Gate.i.o gibi platformlar verilebilir. SAND satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birine üye olmalıdır. Seçilen borsanın güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Üye olunan platformda, kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirilir ve ardından alım satım sayfası açılır. Hesaba bakiye yüklenir ve ardından istenilen miktarda SAND coin satın alınabilir. Satın alınan SAND coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

SAND Coin Fiyatı

Şu anda 1 Sandbox 13.57 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 Sandbox 0.721761 $ dolardır.

Sandbox fiyatı son 24 saatte -2.88% değişim ile şu anda 13.57 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki The Sandbox hacmi 185,848,538 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 1,147,599,760 $ dolardır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x