Yükleniyor...

Thodex Soruşturmasında Detaylar Ortaya Çıkıyor: Özer Bu İşte Yalnız Değil

Kripto para borsası Thodex’in CEO'su Faruk Fatih Özer’in, insanları dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmanın yeni detayları ortaya çıkıyor.

thodex ceo 1


Kripto para borsası Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in, insanları dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmanın yeni detayları ortaya çıkıyor. DHA’nın haberine göre ifadesi alınan şüpheliler, CEO Özer’in bu işte yalnız olmadığını dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Thodex CEO’sunun 400 bin kişiyi dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmadan yeni bilgiler geliyor. İddialara göre ifadeleri alınan şüpheliler, 5 firari şirket yöneticisini birlikte hareket etmekle suçladı.

Soruşturma kapsamında Özer’in Thodex’e dağıtılan promosyonlarla kullanıcı çektiği tespiti yapıldı. CEO Özer’in, bu ölçekte bir kripto para borsasını yönetme kabiliyetine ve özelliklerine sahip olmadığı halde, kullanıcıların paralarını sermaye olarak kullanarak şirketi ayakta tutmaya çalıştığı değerlendirildi. 

Öte yandan DHA’dan gelen bilgilere göre gözaltında bulunan şirket çalışanları, CEO Özer’in bu işte yalnız olmadığını, kaçak durumda olan 5 şüpheli şirket yöneticisiyle ortak hareket ettiğini söylediler.

Bununla beraber soruşturmada bilirkişi incelemelerinin sürdüğü dile getirildi. Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplam dolandırıcılık tutarının  108 milyon dolarlık bir portföy olduğuna işaret etti. Soylu bu tutarın muhasebecisinden bilgi işlemcisine kadar gözaltına alınan kişilerin sorguları ve muhasebe bilgileriyle ortaya çıkarıldığını ifade etti. Yine de dolandırıcılığın tam boyutlarının bilirkişi incelemesinin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacağı kaydedildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x