Thodex Soruşturmasında Yeni Gelişmeler Ortaya Çıktı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Thodex Soruşturmasında Yeni Gelişmeler Ortaya Çıktı!

Thodex kripto para soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

thodex

Thodex kripto para soruşturmasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Thodex şüphelilerinin dünyaca ünlü kripto varlık işlem platformu Binance’a para aktardığını belirleyen savcılık, şüphelilerin buradaki tam 30 milyon 100 bin 78 lira kripto parasına el konulmasını talep etti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Ertaş tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Savcılık, hem 1 numaralı şüpheli Faruk Fatih Özer’in yerinin tespiti, hem de mağdurların zararlarının belirlenebilmesi için çalışmalar yürüttü. Savcılık daha sonra Binance’teki 30 milyon liraya el koydu. Savcılık ayrıca Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Sermaye Piyasası İşlemleri Operasyon Birimi, Vergi Dairesi Bakanlığı ve Mali Suçları Araştırma Kurulu’na (MASAK) rapor hazırlanması adına yazı gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Savcılık bu yazıyı göndererek, soruşturmanın aydınlatılması için Thodex şirketine yönelik incelemeler yapılmasını talep etti. Yazıyla Thodex şirketinin vergi suçları açısından değerlendirmesinin yapılması ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un ve ilgili mevzuat çerçevesinde rapor düzenlenmesi istendi.

Hala Arnavutluk’ta

Başsavcılık, sistemin kurucusu ve yöneticisi Özer’in hâlâ Arnavutluk’ta olduğunu belirledi. Özer’in Arnavutluk’tan iadesini istendi. Savcılık ayrıca Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu tüm şüphelilerin Binance’a para aktardığını belirledi. Buradan hareketle yola çıkan savcılık, şüphelilerin Binance’teki kripto paralarına el konulmasını talep etti. Bunun için de yurtdışı borsası ile yazışmalar yaptı. Faruk Fatih Özer’in firari ağabeyi Güven Özer’in de aralarında bulunduğu 6 tutuklu ve hakkında adli kontrol bulunan 27 şüphelinin olduğu dosyada Thodex şirketinin ve tüm şüphelilerin tam 30 milyon 100 bin 78 lira parasının bulunduğu ortaya çıktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x