Yükleniyor...

Ticketmaster NFT Faaliyetlerini Genişletiyor

NFT pazarı 2022 yılının ortalarında yavaşlarken, girişimciler ve şirketler koleksiyonların ötesinde yeni NFT (Non-fungible Token) kullanım alanları arıyorlar.

Ticketmaster NFT Faaliyetlerini Genisletiyor

NFT pazarı 2022 yılının ortalarında yavaşlarken, girişimciler ve şirketler koleksiyonların ötesinde yeni NFT (Non-fungible Token) kullanım alanları arıyorlar. Hali hazırda bulunan NFT biletleme teknolojisiyle kullanıcılarına kolaylık sağlayan Ticketmaster ise faaliyet alanını genişletmek istiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin öncü bilet firmalarından Ticketmaster, sosyal medya hesabından açtığı iş ilanıyla NFT tabanlı projelerini büyütme niyetini ortaya koydu.

Ticketmaster, NFT Potansiyelini Ortaya Çıkarmak İstiyor

İlgi odağı haline gelen NFT’ler için biletleme hizmeti sunan Ticketmaster, yeni gelir akışları keşfetmeye yönelik arayış içerisinde. Daralan NFT pazarında potansiyel bir alanı ortaya çıkarmak isteyen Ticketmaster’in hedefinde yeni ürünler ve özellikler geliştirmek yer alıyor.

Ticketmaster’in LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanında, şirketin spor ve müzik dahil tüm içerik kategorilerindeki Nun-fongible Token tabanlı kurumsal ürünleri kullanıma sunabilecek bir kişi aradığını belirtti. İş ilanındaki pozisyonun açılma sebebi ise NFT işinin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan yeni ürünler ve özellikler ortaya çıkarmak.

Deloitte tarafından Mayıs 2022’de yapılan bir araştırmada, kripto ekosisteminin spor endüstrisiyle yeni pazarlara açılma potansiyeli de şu şekilde vurgulandı:

“Sezonluk biletlerin, kişiye özel alanların ve biletlerin satış sürecinin yeniden düzenlendiğini görebiliriz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner