Yükleniyor...

TOBB Bünyesinde Kurulan Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi Kripto Paraları da Gündeme Alıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi kuruldu.

67868686 Pv68 cover

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi kuruldu. Bu meclisin başkanlığına ise Figopara Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Bahar seçildi. Mecliste mali ekosistemin tüm paydaşları yer alacakken, kripto para birimleri de gündemde olacak.

Yeni kurulan FİNTEK Meclisinin seçimli toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener’in başkanlığında gerçekleşti. Açılışta konuşma gerçekleştiren Özgener, “Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi ile kamu-özel sektör istişare mekanizması olarak kamunun düzenlemelerine gerekli katkıyı vermeye hazırız” ifadelerini kullandı. Özgener ayrıca finansal teknolojiler alanının kripto paralar, ödeme hizmetleri, altyapı sağlayıcıları, varlık finansmanı gibi birçok dikeyi barındırdığını söyleyerek, yeni kurulan meclisin de ekosistemin tüm paydaşlarını kapsayağını dile getirdi.

Kripto Paralarda Öncelik Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konuşmaların ardından seçim gerçekleştirildi. Daha sonra ise talepler doğrultusunda meclisin öncelikli olarak açık bankacılık, kripto varlıkların regülasyonu ve ödeme mevzuatlarının istişare edilmesine yönelik konuların gündeme getirilmesi kararı alındı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x