Yükleniyor...

Toko (TKO) Nedir?

Toko (TKO), Endonezya'daki ilk ve en büyük dijital borsalardan biri olan Tokocrypto'nun yerel kripto para birimidir.

Toko token nedir tokocrypto

Toko (TKO), Endonezya’daki ilk ve en büyük dijital borsalardan biri olan Tokocrypto’nun yerel kripto para birimidir.

Tokocrypto Nedir?

Endonezya merkezli bir kripto para borsası olan Tokocrypto, 2018 yılında kurulmuştur. Tokocrypto, Endonezya’nın önde gelen bir dijital değişim platformu olmayı ve kullanıcılarına güvenli ticareti, basit ve hızlı bir şekilde sunmayı amaçlamıştır. Tokocrypto, Endonezya’da Vadeli İşlemler Piyasası Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ilk kuruluş ve ülkenin kripto varlıklar için en güvenilir dijital borsasıdır.

Borsa, Endonezya’da yaşayan kişilerin kripto para birimleri ile etkileşimde ve bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır. Blokzinciri teknolojisini Endonezya’ya ve küresel ekonomiye entegre etmeyi hedeflemektedir. Ayrıca platform, Güneydoğu Asya pazarında lider kripto para borsası olmayı hedeflemektedir. Borsa dışında farklı hizmetleri de bulunan Tokocrypto şirketinin, Tokonews, Toko launchpad, Inblocks ve Premium Trading’den oluşan farklı hizmetleri mevcuttur. Ayrıca Tokocrypto, 2021 yılında Binance ile ortaklık kurmuştur.

Tokoceypto nedir toko coin

Tokocrypto Özellikleri

  • Yüksek güvenlik seviyesi sunar. Mobil uygulamanın güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılır ve müşteri fonları soğuk cüzdanlarda tutulur.
  • Kayıt ve doğrulama işlemleri hızlı gerçekleşir.
  • Bir ortaklık programı, promosyonlar, ikramiyeler ve kullanıcılar için yarışmalar sunmaktadır.
  • Kripto para birimi değişimi ve para çekme için komisyonlar düşüktür.
  • Çeşitli anlık mesajlaşma ve çevrimiçi sohbet aracılığıyla 7/24 müşteri desteği mevcuttur.

Toko (TKO) Nedir?

Endonezya’nın ilk ve en büyük kripto para borsası olan Tokocrypto’nun yerel kripto para birimi Toko (TKO) Coin’dir. TKO Coin’i benzerlerinden ayıran, diğer kripto para borsası token’larına göre farklı bir modele sahip olmasıdır. Toko token, CeFi ve DeFi’nin birleşimi bir hibrit model kullanmaktadır. Stake edilebilir bir yapıya sahip olan TKO, çeşitli kullanımlara da sahiptir. Bu kullanım alanlarına; ödemeler, borsadaki işlemler, mevduat ve tasarruf programları, platformlar arası DeFi kullanımı örnek verilebilir. TKO Coin ile işlemler hızlıdır. Sınır ötesi transferlerde birkaç dakika içinde işlemler gerçekleşmektedir.

Ayrıca Toko token sahipleri, blockchain ve kripto para yatırım eğitimlerine katılabilir ve bilgi sahibi olabilir. Bunun yanı sıra Tokocrypto borsasının işlem ücretleri oldukça düşüktür. Diğer blokzincirlerde yüksek işlem ücretleri kullanıcılar için bir sorun haline gelmektedir. Ayrıca Toko token, stake edilebilmektedir. Kullanıcılar, TKO Coin’leri belirli bir vade ile kilitleyebilir ve vade sonunda pasif gelir elde edebilmektedir.

Toko (TKO) Nereden Ve Nasıl Alınır?

Tokocrypto borsasının yerel kripto para birimi Toko (TKO) Coin, mevcut durumda belirli kripto para borsalarında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak KuCoin, PancakeSwap (V2), Indodax, Bitrue gibi platformlar verilebilir. TKO satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalı ve hesap oluşturmalıdır. Kimlik ve hesap doğrulama işlemleri gerçekleştirildikten sonra alım satım ekranı açılır. İstenilen miktarda ve emir ile Toko token satın alınabilir. Satın alınan Toko token’lar iişlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner