TokoMall: Endonezya'nın İlk Çok Kategorili NFT Pazar Yeri • Coinkolik
Yükleniyor...

TokoMall: Endonezya’nın İlk Çok Kategorili NFT Pazar Yeri

Endonezya'nın kültür ve sanat alanının merkez üssü olan Yogyakarta, şüphesiz dünyanın en yaratıcı duvar halılarından birine sahiptir.

tokomall2

Endonezya’nın kültür ve sanat alanının merkez üssü olan Yogyakarta, şüphesiz dünyanın en yaratıcı duvar halılarından birine sahiptir. Birçok yönden bu, Endonezya’nın sanatsal kültürel mirasından kaynaklanmaktadır. Endonezya’nın zengin, çeşitli kültürü, ülkenin sanatçıları, zanaatkarları için sonsuz ve zamansız ilham kaynağı olmuştur. Endonezya’nın yükselen dijital devrim dalgasına paralel olarak, ülkenin kültür ve sanat alanı da erişimini dijital alana doğru genişletti. Hızla genişleyen sanal içerikler ile ağın ekonomisini yeniden canlanmaya çalışıyor.

Endonezya’nın (ABD, Rusya ve Hindistan’ın yanı sıra) NFT alanında lider bir ülke olmasıyla birlikte, NFT, Endonezya’nın kültür ve sanat alanını yepyeni bir eşiğe iten mega trend olmaya hazırlanıyor. Endonezya’nın önde gelen kripto varlık işlem platformu olan Tokocrypto, Endonezya’nın kültür ve sanat sahnesi için teknolojik bir destek olarak NFT’den yararlanma konusunda öncü olmaya hazırlanıyor. TokoMall’ın Endonezya’nın ilk çok kategorili NFT pazarı olarak piyasaya sürülmesi, yerel kültür ve sanat için blok zinciri tabanlı bir devrimin habercisi olan ana katalizör görevi görecek.

TokoMall: Endonezya’nın NFT Metaverse’inde Çığır Açan Bir Fenomen

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TokoMall’ın lansmanına kadar olan süreçte Tokocrypto, organizasyon için Aldi Haryopratomo (eski GoPay CEO’su), Evan Tan (NFT koleksiyoncusu), William Tan (Art Blocks NFT için NFT yaratıcısı) ve Şef Arnold Poernomo (ünlü şef) ile ortaklık kurdu. Endonezya’nın, ülkedeki oksijen arzı kıtlığını hafifleterek pandemi ile mücadeleye yardımcı olmak için Endonezya ​​ekosistemi tarafından oluşturulan tarafsız bir koalisyon olan Endonezya için Oksijen’i destekleyen ilk NFT bağış toplama kampanyası düzenlendi. Kampanya, Hollanda açık artırma sistemiyle 1.024 benzersiz NFT satışıyla 4 saatten kısa bir sürede 222 Ethereum (ETH) (yaklaşık 700.000 USD) toplamayı başardı. Kampanyanın önemine işaret eden Tokocrypto’nun kurucu ortağı ve CEO’su Pang Xue Kai şöyle konuştu;

“Bu, Endonezya’daki ilk NFT Yardım Müzayedesi olduğu için gerçekten tarihi bir an. Endonezya için şimdiye kadarki ilk ve en büyük yardım etkinliği olarak tarih kitaplarına geçecek olan bu etkinliği desteklediği için kripto varlık topluluğuna çok teşekkür ederiz.”

Endonezya’daki muazzam NFT ilgisi bağış toplama kampanyasının başarısı üzerine inşa edilen TokoMall, Tokocrypto’nun Endonezya ve dünyadaki NFT hayranlarının NFT istek ve ihtiyaçlarına yanıt olarak 19 Ağustos 2021’de başlatıldı. Endonezya’daki öncü NFT pazarı olan Tokomall, hem yerel hem de küresel NFT hayranlarının NFT metaverse’ine girmeleri için boyutlararası bir portal olarak hizmet ederek ülkenin NFT ortamında öncü olmaya hazırlanıyor. Orijinal, Yaşam Tarzı, Yaratıcı, Yıldızların yanı sıra Oyunlar ve Spor olmak üzere beş bölümden oluşan TokoMall, Nevertoolavish, MaximallFootwear, DAMN I Love Indonesia, Banyan Core, Si Juki, ONIC E-Sports, SoreSore, Mr. Kinur, Karya Karsa, Jakarta Metaverse ve Museum of Toys böylece sanatçıları, yetenekleri, markaları ve oyunları birbirine bağlayan bir ticaret, değişim merkezi olarak hizmet veriyor.

TokoMall aracılığıyla Endonezyalı meraklılar, küresel NFT hayranları, Toko Tokens (TKO’lar) kullanarak yatırımcılar tarafından basılan ve sergilenen NFT’leri satın alarak, ticaret yaparak öne çıkan yatırımcıları himaye etme fırsatına sahip olacak.

Tokocrypto’nun Baş Strateji Sorumlusu (CSO) Chung Ying Lai şunları söyledi;

“TKO, TokoMall platformundaki tüm faaliyetlerin bel kemiği olacak. Yaratıcılar eserlerini basıp NFT şeklinde sunabilir, koleksiyonerler ise her eser için listelenen değere göre TKO’ları takas ederek istedikleri NFT’leri alabilirler. NFT meraklıları, TokoMall aracılığıyla yerel NFT meta evrenini dolaşırken, TokoCare’in daha az şanslı olanlara, özellikle de yaşamları ve geçim kaynakları Covid-19’dan etkilenenlere yardım etmek için fon sağlamaya odaklanan girişimleri aracılığıyla iyi şeyler yapma fırsatına sahip olacaklar.”

TokoMall: Endonezya’nın Herkes İçin Oluşturduğu NFT Metaverse’sine Bir Ağ Geçidi

Modern zamanlarımızda teknolojinin önemini vurgulamış olması, NFT’lerin meteorik yükselişinin gösterdiği gibi dijitalleşme oranını hızlandırdığı gerçeğidir. Bu bağlamda, Endonezya’nın NFT metaverse’ini bir dizi birinci sınıf dijital tokenle dolduracak olan TokoMall, Endonezya’dan ve dünyanın dört bir yanından ülkenin zengin, çeşitli sanatlarından bir NFT parçasına sahip olmak isteyen NFT hayranlarına çok ihtiyaç duyulan bir şey getirecek. Kültür alanı, aynı zamanda Endonezya ekonomisini canlandırmaya yardımcı olacak.

NFT’nin ortaya çıkmasından önce, Endonezya’nın kültür ve sanat alanı, bağlantı zorlukları ve Endonezyalıların yanı sıra uluslararası kültür ve sanat hayranlarının alana erişimini engelleyen lojistik sorunlar oluştu ve bu, alanın büyümesini büyük ölçüde engelledi. Bununla birlikte, TokoMall, Endonezya’nın kültür ve sanat alanındaki ülkenin yaratıcı çalışmalarını, Binance Akıllı Zincir (BSC) ve MetaMask cüzdanlarıyla donatarak herkes tarafından satın alınabilecek NFT tokenlerini aktarabilecek.

tokomall

Tokocrypto hakkında:

Tokocrypto, Endonezya’daki en güvenilir kripto varlık dijital borsasıdır. Blockchain teknolojisinin faydalarının güçlü savunucuları olan bir grup kripto varlık meraklısı tarafından oluşturulan Tokocrypto’nun, mevcut hedefi, Endonezyalıların endüstri hakkında daha geniş bir bilgi edinmelerine, teknolojiyi topluma ve ardından küresel ekonomiye entegre etmelerine yardımcı olmaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x