Yükleniyor...

Tom Brady’nin NFT Platformu, Andreessen Horowitz Liderliğinde 170 Milyon Dolar Yatırım Aldı

NFL oyun kurucu Tom Brady’nin kurucularından olduğu NFT platformu Autograph, Andreessen Horowitz liderliğinde 170 milyon dolar yatırım aldı.

tom bradynin nft platformu andreessen horowitz liderliginde 170 milyon dolar yatirim aldi 6

NFL oyun kurucu Tom Brady’nin kurucularından olduğu NFT platformu Autograph, Andreessen Horowitz liderliğinde 170 milyon dolar yatırım aldı. 

Tom Brady’nin kurucu ortaklarından olduğu 2021 yılında kurulan NFT platformu Autograph, Tiger Woods, The Weeknd gibi isimleri platforma çekerek büyük bir sıçrama yapmıştı. Şimdi ise önde gelen risk sermayesi şirketlerinden Andreessen Horowitz’in a16z fonu ve Kleiner Perkins tarafından ortaklaşa yönetilen turda 170 milyon dolar toplamayı başardı. Tura ayrıca Lightspeed Venture Partners, 01A ve eski a16z Genel Ortağı Katie Haun’un yeni VC firması da katıldı. Yatırımın bir parçası olarak ise Haun, a16z Genel Ortakları Chris Dixon ve Arianna Simpson’ın yanı sıra Kleiner Perkins’ten Ilya Fushman ile birlikte Autograph’ın danışma kuruluna katılacak.

Platform NFT patlamasının yaşandığı Nisan 2021’de duyurulmuştu. Önce spor ile başlayan platform ardından odağını film serilerine daha sonra ise müzik NFT’lerine genişletti. Tur duyurusunun yanında değerlemeye ilişkin herhangi bir bilgi aktarılmadı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x