Yükleniyor...

TP ICAP, Fidelity Investments ve Standard Chartered İle Birlikte Yeni Bir Kripto Para Platformu Kuracak

Dünyanın en büyük aracılar arası komisyoncusu TP ICAP, Fidelity ve Standart Chartered ile birlikte kripto para trade platformu başlatacak.

1x 1

Dünyanın en büyük aracılar arası komisyoncusu TP ICAP, Fidelity ve Standart Chartered ile birlikte kripto para trade platformu başlatacak.

Dünyanın en büyük finansal firmalarından TP ICAP, bir kripto para ticaret platformu başlatacak. TP ICAP, girişim için Fidelity ve Standard Chartered ile ortaklık kurdu.

Platform, likidite sağlayıcı Flow Traders’ın yanı sıra kripto para saklama sağlayıcıları Fidelity Digital Assets ve Standard Chartered’ın Zodia Custody’si ile birlikte geliştiriliyor. Buradaki fikir, müşterilere yürütme ve yerleşim için ayrı ancak birlikte çalışabilir bir model sağlamak. TP ICAP dijital varlıkların eş başkanı Simon Forster, mevcut kripto piyasası altyapısının birçok kurumsal müşterinin ticaret yapmasını engellediğini, çünkü çoğu uygulama mekanının ön finansman gerektirdiğini ve aynı zamanda emanetçi olarak hareket ettiğini söyledi. Forster, şunları söyledi:

“Bu, çıkar çatışması perspektifinden zorluklar doğuruyor ve parçalanmış likidite ile sonuçlanıyor. Ortaklığımız ve sonuçta ortaya çıkan yeni platform, Bitcoin gibi dijital varlıkları toptan satış piyasası için daha erişilebilir hale getirecek piyasa yapısındaki doğal bir evrimdir.”

Platform, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi’ne kaydolmaya tabidir ve bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

TP ICAP, kripto para spot ticaret pazarına giren en son geleneksel finansal hizmetler firmasıdır. Son aylarda Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citigroup dahil olmak üzere mega bankalar, özel varlık yönetimi müşterilerinin kripto para pazarına erişmesine yardımcı olmak için kendi iç girişimlerini başlattı. Bu ayın başlarında Standard Chartered, Hong Kong merkezli BC Group ile birlikte İngiltere ve Avrupa’da bir kripto para komisyonculuğu ve borsa başlatma planlarını da duyurdu.

TP ICAP’ye gelince, Dijital Varlıklar işini 2019’da başlattı ve şu anda müşterilerin borsa devi CME Group’ta kripto türev ürünleri ticareti yapmalarını sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner