Yükleniyor...

Trabzonspor Fan Token (TRA) Nedir?

Trabzonspor Fan Token, Trabzonspor Kulübü’nün Socios ortaklığı ile geliştirdiği resmi taraftar tokenıdır.

Trabzonspor Fan Token

Trabzonspor Fan Token, Trabzonspor Kulübü’nün Socios ortaklığı ile geliştirdiği resmi taraftar tokenıdır. Kısaltması TRA’dır.

Trabzonspor’un Socios.com iş birliğiyle ortaya çıkardığı TRA, 22 Eylül 2020’de satışa sunulmuştur. TRA, Ethereum blockchain’inde bir side chain olarak çalışan kripto paradır. 

Bu projenin temel amacı, Trabzonspor ile taraftarlar arasındaki etkileşimi artırmaktır. Taraftarlar, TRA token satın aldıkları zaman kulüp kararları üzerinde söz sahibi olabilme imkanına ulaşmaktadır. Kulübün sunduğu çeşitli avantajlardan yararlanabilen TRA token kullanıcıları, bu yolla takımlarına verdikleri desteği de kripto para yatırımı olarak da sürdürmektedir.

Taraftar tokeni olarak piyasaya sürülen TRA, madenciliği yapılan bir kripto para türü değildir. Ancak “artırılmış gerçeklik” ile token avı yapılarak elde edilebilmektedir. Trabzonspor Fan (TRA) Token yorumlarına bakıldığında kripto para uzmanları, sportif başarılara endeksli bir taraftar tokeni olan TRA’nın pozitif yönde bir gelişim gösterdiğini belirtmektedir. 

Untitled 1 13

Trabzonspor Fan Token (TRA) Avantajları

Taraftarlar ile Trabzonspor arasındaki etkileşimi artırmayı hedefleyen TRA ile taraftarlar  kulüpte alınan kararlarda söz sahibi olabilmektedirler. Ayrıca futbolcularla tanışmak ve maçları VIP izlemek gibi yenlikçi deneyimler de TRA sahiplerini bekleyen avantajlar arasındadır. 

Trabzonspor Fan Token’ın kullanıcılarına sundukları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Taraftar ile Trabzonspor kulübü arasındaki iletişimi güçlendiren ve taraftarlara aidiyet duygusu aşılayan bir kripto para birimidir. 
  • Kulübe destek olmak isteyenler için alternatiftir.
  • Kulübün alacağı kararlar üzerinde oy kullanma ve görüş belirtme hakkını tanır. 
  • Spor müsabakaları ve çeşitli etkinliklere katılım fırsatı ve imzalı kulüp ürünleri kazanma imkanı sunar.
  • Teknik direktör, futbolcular ve diğer kulüp çalışanlarıyla tanışma fırsatı verir.
  • Sportif başarılara endeksli bir kripto varlık olduğu için yükseliş hedefini taşır. 
  • TRA kullanıcıları VIP maç biletleri, stadyum turu, imzalı forma gibi avantajlar elde edebilir.

Trabzonspor Fan Token Nereden Alınır? TRA Alım Satım Borsaları Neresi?

Trabzonspor Fan Token yani TRA; hemen her Fan Token gibi “Chiliz” kripto para borsası aracılığı ile piyasalara sürülmüş bir kripto paradır. Bu bağlamda Trabzonspor Fan Token temin edebilecek borsalardan birisinin Chiliz olduğu söylenebilir. Chiliz kripto para borsasında Trabzonspor Fan Token’i temin etmenin ötesinde alım satım işlemleri yaparak da kazanç sağlanabilir.

Trabzonspor Fan Token alabileceğiniz noktalar tabii ki de Chiliz’den ibaret değildir. Chiliz’in yanı sıra Paribu gibi yerli kripto para borsalarından da Trabzonspor Fan Token alım satım işlemleri yapabilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner