Yükleniyor...

Tron (TRX) için zaman daralıyor: Potansiyel hareket yakın mı?

Tron (TRX), kurucusu Justin Sun'ın hedef oklarını üzerine çektiği bugünlerde fiyat istikrarını korumaya devam ediyor.

Justin Sun Tron

Tron (TRX), kurucusu Justin Sun’ın hedef oklarını üzerine çektiği bugünlerde fiyat istikrarını korumaya devam ediyor.

Kripto para piyasası Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmasını beklerken, Binance’e ABD’den yaptırım uygulanması dengeleri değiştirdi. Birçok görüş, Binance’in kara para aklama suçlamalarını kabul etmesi ve yaptırıma uğramasını olumlu değerlendirdi. Binance’in ve Changpeng Zhao’nun suçlu bulunduğu soruşturmanın ardından, gözler diğer kripto aktörlerine çevrildi. Birçok kişi, sıradaki ismin Justin Sun olduğunu konuşmaya başladı.

Son bir haftada Sun, Reuters’in Hamas iddialarını yalanladı. Reuters, Hamas gibi örgütlerin para transferinde Tron ağını kullandığını iddia etmişti. İddiaların ardından Circle da Sun’ı hedef aldı. Circle, Sun’a herhangi bir bankacılık ve aracılık hizmeti sunmadıklarını ifade etti.

Tüm gözler Justin Sun ve Tron’da (TRX)

Binance’in ve Changpeng Zhao’nun ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yaptırıma uğraması, gözleri Tron kurucusu Justin Sun’a çevirdi. Aynı zamanda Huobi yönetiminde yer alan Sun, Reuters’in radarına takıldı.

Reuters, Tron ağının Hamas ve benzeri örgütler tarafından aktif transfer ağı olarak kullanıldığını iddia etti. Reuters’in birkaç gün önce bahsettiği bu iddiaya Sun’dan yanıt gecikmedi. Sun, “TRON, dünya çapında faaliyet gösteren düğümlere sahip, Bitcoin ve Ethereum’a benzer merkeziyetsiz bir protokoldür.” dedi. Tron kurucusu, terörün finansmanıyla mücadele etmeye hazır olduklarını, ancak merkeziyetsizlik sistemini de korumaya çalışacaklarını belirtti.

Sun’a yöneltilen iddiaların ardından, bir başka darbe de Circle’dan geldi. Stablecoin ihraççısı Circle, yasadışı finansmana karıştığı yönündeki iddiaları yalanladı. Ayrıca Circle, Sun’a, Tron’a ve Huobi Global’e bankacılık hizmeti vermediğini ifade etti.

Tüm bu iddialar ve tartışmaların ardından gözler Tron’a çevrildi. Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu, özellikle piyasanın pozitif seyriyle birlikte istikrarlı yapısını korumayı başardı.

TRX fiyatı, 7 Kasım 2023’den bu yana yüzde 8’lik yükseliş yaşadı. TRX, 0,095 dolar ila 0,11 dolar arasında hareketlilik sağladı. Bu dönemde TRX, işlem hacminde de artış yaşadı. Özellikle son 24 saatte, TRX’in işlem hacmi yüzde 14 oldu.

TRX Tron

TRX grafiğine bakıldığında, iddiaların ve suçlamaların ortasında istikrarın sağlam bir şekilde korunduğu görülüyor. TRX, 0,103 doların üzerinde kalıcılık sağladı. Özellikle 0,10 dolar bölgesindeki alım iştahı, TRX’i 0,103 dolar direncini kırmaya itti. Popüler kripto para birimi 0,103 doların üzerinde kaldığı sürece yükselişini sürdürebilir. TRX, 0,108 dolar bölgesinde yer alan direnç noktasını test edebilir. Bu bölgenin aşılması halinde fiyat kısa sürede 0,11302 dolara yükselebilir.

Diğer taraftan TRX, FUD’ların ve iddiaların artmasıyla düşüş yaşayabilir. Piyasanın da olası satış baskısıyla karşılaşması, TRX’i zorlu günlere sürükleyebilir. TRX, olası düşüş senaryosunda 0,103 dolardan güç almak isteyecektir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde TRX, 0,10 dolarda yer alan alım kutusuna kadar geri çekilebilir. Bu bölgeden boğaların alım yapmaması halinde, fiyat 0,096 dolara kadar düşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner