Yükleniyor...

Türev kripto paralar kazananlar listesinde!

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV), yüzde 10'a yakın artış sergileyerek türev kripto paralara olan ilgiyi artırdı.

analiz

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV), yüzde 10’a yakın artış sergileyerek türev kripto paralara olan ilgiyi artırdı.

Bitcoin’in (BTC) 26.570 dolara iğne atmasıyla berabe altcoin piyasasında bir hareketlilik gözlemlendi. Bazı altcoin’lerde yüzde 10’a varan yükselişler kaydedilse de, çoğunluk kısım biraz daha zayıf kaldı. En çok yükselenler listesinde ise türev kripto paraların yer alması ayrı bir dikkat çekti. BCH, son 24 saatte yüzde 10,39 artış göstererek ikinci sırada, BSV ise yüzde 8,26 oranında artışla dördüncü sırada yer aldı.

Ekran Resmi 2023 09 13 10.20.05

Bitcoin korelasyonu kendisini gösterdi

Geçtiğimiz birkaç yılda etkili olmasa da 2023’ün başından bu yana BTC ile korelasyonlu bir şekilde ilerleyen BCH ve BSV, tekrardan ön plana çıktı. BTC’nin ivmeli artışlarında en çok yükselen coin’lerden olan BCH ile BSV, yüzde 10’a yakın bir performans sergileyerek, ilgi topladı.

FTX’in yeni bir krizi tetikleme olasılığıyla 24.900 dolara kadar gelen BTC, ortalığın durulmasıyla aynı gün içersinde 26.570 dolara attı. Toplamda yüzde 6,73 oranında yükseliş yaşayan BTC, türev kripto paraları olan BCH ve BSV’ye itici bir güç oldu. Yaklaşık 9 aydır bu korelasyonun devam ettiğini ele alırsak, BTC’nin sert hareketlerinde bu kripto paralara dikkat edilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner