Yükleniyor...

ETF furyasına yeni bir isim eklendi: Nasdaq!

Nasdaq borsası, Brezilyalı varlık yöneticisi Hashdex'in Ethereum (ETH) ETF'ini listelemek için SEC'e başvurdu.

Nasdaq Kripto Saklama Hizmeti Baslatacak

Nasdaq borsası, Brezilyalı varlık yöneticisi Hashdex’in Ethereum (ETH) ETF’ini listelemek için SEC’e başvurdu. 

Kripto endüstrisi adına kritik bir öneme sahip olan ETF konusu, Nasdaq‘ın yeni hamlesiyle tekrardan gündeme geldi. Nasdaq, Brezilya’da faaliyet gösteren varlık yöneticisi Hashdex’in spot ve vadeli işlemlerde Ethereum ETF‘ini listelemek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

grayscale spot bitcoin etfi cabalarina devam ediyor

Hashdex, ETF öncülüğünde planlamalarını açıkladı

Hashdex Nasdaq Ethereum ETF olarak adlandırılan fon, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na emtia havuzu operatörü olarak kayıtlı ve Ulusal Vadeli İşlemler Birliği üyesi olan Toroso Investments tarafından yönetiliyor ve kontrol ediliyor.

Önerilen kripto ETF’inin vadeli işlem sözleşmelerinde mi yoksa spot fonlarda mı tutulacağı, son başvuru sürecinin ana konusu oldu. SEC, ilk başvuruyu onayladı ancak sonrakine onay vermedi. Fon yöneticileri ise, artık farklı yollara başvuruyor.

Hashdex fonu, yatırım hedefini hisselerinin Nasdaq Ether Referans Fiyatı fiyatındaki günlük değişiklikleri yansıtmasını şeklinde belirtiyor. Ayrıca, CME’de listelenen Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine, nakit ve nakit benzerlerine yatırım yapmak, şirketin planlamaları arasında yer alıyor.

Nasdaq , 19b-4 formunda, “Fon, spot piyasada fiyat manipülasyonuna daha duyarlı hale gelebilecek yüzde 100 spot ETH tutmak yerine, spot ETH, ETH Vadeli İşlem Sözleşmeleri ve nakit karışımını elinde tutacak.” dedi .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner