Yükleniyor...

Türk yatırımcılar yeni ‘Kaspa’ arzusuyla bu projelere yöneldi!

Türk yatırımcılar Kaspa (KAS) gibi bir yükseliş yaşayabileceğini düşündüğü için XNA, RIO ve NEXA'ya yatırım yapıyor.

Kaspa nexa xna rio

Türk yatırımcılar Kaspa (KAS) gibi bir yükseliş yaşayabileceğini düşündüğü için XNA, RIO ve NEXA’ya yatırım yapıyor.

Kripto para piyasası Eylül ve Ekim ayında yaşadığı yükselişi Kasım ayında da sürdürdü. Birçok altcoin, sansasyonel yükselişlere imza atarak ilgiyi arkasına aldı. Ayrıca BTC, Kasım ayının ortalarına kadar yaşadığı yükselişi, ayın ilerleyen günlerinde sakinliğe bıraktı. BTC’nin sakin kaldığı bugünlerde, kripto yatırımcıları potansiyel kazançlar üzerinde yoğunlaştı.

Kripto piyasasının yükselişinde Kaspa rüzgarı esti. Kaspa, 14 Ekim tarihinden bu yana yüzde 250’den fazla yükseliş yaşadı. Türk yatırımcılar, Kaspa gibi potansiyeli olduğunu düşündüğü XNA, RIO ve NEXA’ya yatırım yapmaya başladı.

‘Gem’ olarak adlandırılan kripto paralara Türk akını!

Kripto piyasasının yükseliş yönlü ilerlediği ve birçok altcoin’in dikkat çeken ivmeler kazandığı bugünlerde, Türk yatırımcıları gözünü gem olarak adlandırılan projelere dikti.

Türk yatırımcıların gem avcılığında, Kaspa (KAS) önemli bir etmen oldu. Popüler kripto para birimi KAS, 14 Ekim’den bu yana yüzde 266’lık bir yükselişe imza attı. KAS’ın yükselişi, yatırımcıları iştahlandırdı. Kaspa, katman-1 blokzincir projesi olarak ortaya çıktı.

Kaspa KAS

KAS, 0,042 dolar seviyelerinde 0,15 dolara yükselerek boğa koşusunu tamamladı. 2,5 milyar dolar piyasa değerini aşan KAS, kısa sürede en popüler kripto para birimlerinden birisi haline geldi. KAS’ın günlük hacmi yüzde 32’lik düşüş yaşadı ve 85 milyon doların biraz yukarısında seyretti.

En son Binance’in vadeli işlemlerinde listelenen KAS, gem avcılarını iştahlandırdı. Özellikle kripto fenomenleri, yeni Kaspa olacağını belirterek çeşitli kripto para birimlerini paylaşmaya başladılar. Bu kripto para birimleri arasında, XNA, RIO ve NEXA yer alıyor. Türk yatırımcılar, Kaspa’yı kaçırdıklarını düşünerek bu kripto para birimlerine yönelmeye başladı. Projelere ilgi o kadar arttı ki yüzde 100 ila yüzde 500 arasında keskin yükselişler görüldü.

Türk yatırımcılar burada: NEXA

Kaspa’nın yükselişiyle ilgiyi üzerine çeken katman-1 blokzincir projesi NEXA, Türk yatırımcıları bünyesine çekmeye devam ediyor.

NEXA, bol sıfırlı yapısıyla ve katman-1 blokzincir projesiyle dikkatleri üzerine çekti. PoW yapıya sahip olan NEXA, madencilik imkanı da sunuyor. NEXA’nın büyümesi, Türk yatırımcılarını da cezbetti. NEXA, son bir ay içerisinde 0.000004 dolardan 0.00000825 dolara yükseldi. Bir ayda yüzde 100’lük bir yükseliş yaşayan NEXA’nın piyasa değeri 18 milyon dolar oldu. Düşük piyasa değeri ve likidite nedeniyle yüksek riskli varlık sınıfına giren NEXA, potansiyel gemler arasında gösteriliyor. Projeye dahil olan Türk yatırımcılar ise yeni bir Kaspa olacağını umuyor.

NEXA grafik

NEXA grafiğine bakıldığında, fiyatın yükselişi sürdürmesi için potansiyel direnç noktalarını aşması gerekiyor. NEXA için en kritik direnç noktası ise 0.000009615 dolar bölgesi olarak görünüyor. Ancak NEXA, mevcut grafikte 0.000008050 dolar desteğine yakın seviyede hareket ediyor. Bu bölgenin kazanılması ve fiyatın kalıcı olması halinde, 0.000009615 dolar test edilebilir. Bu direnç noktasının kırılması ise NEXA fiyatını 0.00001156 dolara itebilir. 0.00001156 dolar aşılması zor görünüyor. Ancak aşılırsa NEXA, sırasıyla 0.00001256 doları ve 0.00001484 doları test edecektir. Bu bölgelerin geçilmesi ise NEXA’nın nihai yükselişi olan 0.00001729 doların ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Diğer taraftan NEXA, yatırımcıların kar almaya başlaması ve beklentilerin azalmasıyla düşüş yaşayabilir. BTC’nin de piyasayı negatife çevirmesi, NEXA düşüşünü şiddetlendirecektir. NEXA, en yakın destek noktası olan 0.000008050 dolara tutunamazsa 0.000007150 dolara kadar geri çekilebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi ise NEXA fiyatını nihai destek noktası olan 0.000005331 dolara itebilir.

XNA dikkatleri üzerine çekti

Kaspa’nın yükselişiyle ilgiyi üzerine çeken katman-1 blokzincir projesi XNA, Türk yatırımcıları bünyesine çekmeye devam ediyor.

XNA, 1 doların altında bir fiyata sahip olmasıyla ve katman-1 blokzincir projesiyle yoğun ilgi gördü. PoW yapıya sahip olan XNA, madencilik imkanı da sunuyor. XNA’nın büyümesi, Türk yatırımcılarının da dikkatini çekti.

XNA, Ekim ayının başından bu yana yüzde 500’den fazla yükseliş yaşadı. XNA fiyatı, 5 Ekim tarihinde 0,000365 dolar civarındayken, gün içerisinde 0,0025 dolara yükseldi. Sansasyonel artışa imza atan XNA, yeni bir Kaspa olabileceği umuduyla yatırımcıları cezbediyor. Oldukça düşük piyasa değeri ve likidite nedeniyle yüksek riskli varlık sınıfına giren XNA, potansiyel gemler arasında gösteriliyor. XNA’nın mevcut piyasa değeri 16 milyon dolar seviyesinde. Ayrıca XNA, son 24 saatte 1,12 milyon dolarlık hacim elde etti.

XNA grafik

XNA grafiğine bakıldığında, fiyatın yeni yeni şekillenmesinden dolayı direnç noktalarının belirlenmesi gerekiyor. Potansiyel yükselişini sürdüren XNA, henüz güçlü bir satış baskısıyla karşılaşmadı. Bu nedenle olası satış yerleri, sert direnç noktaları haline gelebilir. XNA’nın piyasa değerine, hacmine ve potansiyel ilgisine bakıldığında fiyatın 0,0025 doları görmesi mümkün görünüyor. Bu bölgenin görülmesi ve alımların artması NXA fiyatını 0,0030 dolara itebilir.

XNA’nın yükselişi daha da şiddetlenirse, piyasa değeri bakımından 50 milyon dolar seviyesi görülebilir. Bu da XNA fiyatını 0,0075 dolara çekebilir. Birçok yatırımcı, özellikle KAS yükselişini baz alarak XNA’nın patlama yapabileceğini düşünüyor.

Diğer taraftan XNA, kripto piyasasının negatife dönmesi ve satışların artmasıyla düşüş yaşayabilir. Hali hazırda güçlü bir yükselişe imza atan XNA, kar satışlarına ev sahipliği yapabilir. Bu durumda XNA, kısa sürede 0,002 dolara gerileyebilir. Bu bölgeden destek arayacak olan XNA, güç kaybetmesi halinde 0,0015 dolar desteğine kadar geri çekilebilir. 0,0015 dolar desteği XNA için kritik bir öneme sahip. Kırılması zor olan bu destek noktası kaybedilirse, XNA fiyatı 0,0010 dolara düşebilir.

Tokenizasyon konusuyla beklentiler yüksek: RIO yükseliyor

Türk yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği ve projesiyle dikkatleri üzerine çeken bir başka kripto para birimi ise RIO oldu. RIO, gerçek yaşam ürünlerini tokenleştirme konusunda hizmet sunuyor. Tokenizasyon konusunun büyük önem kazandığı bugünlerde, RIO furyanın rüzgarını arkasına almış görünüyor.

RIO işlem hacmi son 24 saatte yüzde 40 oranında artarak 8,66 milyon dolar oldu. İşlem sıklığı artan RIO, gün içerisinde yüzde 20’ye yakın bir yükseliş gerçekleştirdi. Ayrıca RIO, grafiğe geniş perspektiften bakıldığında, son bir ayda yüzde 400’den fazla yükselişe ev sahipliği yaptı. RIO fiyatı, 13 Ekim tarihinde 0,125 dolar civarındayken, gün içerisinde 0,63 dolara geldi. Büyük bir çıkış yapan RIO, Türk yatırımcılarından da ilgi görüyor.

RIO grafik

Gerçek yaşam tokenizasyonu sunan RIO, büyük bir beklentiyi arkasına almış durumda. Sansasyonel artışa imza atan RIO, yeni bir Kaspa olabileceği umuduyla yatırımcıları cezbediyor. Oldukça düşük piyasa değeri ve likidite nedeniyle yüksek riskli varlık sınıfına giren RIO, potansiyel gemler arasında gösteriliyor. RIO’nın mevcut piyasa değeri 4 milyon dolar seviyesinde. RIO’nun dolaşımda 6.658.515 adet arzı bulunuyor. RIO’nun maksimum arzı ise 75 milyon adet olarak belirlendi.

Grafiğe bakıldığında, fiyat oldukça şişmiş görünüyor. Ancak RIO, 4 milyon dolarlık piyasa değeriyle potansiyel yükselişini sürdürebileceği yönünde beklentileri çoğaltıyor. RIO, 0,6696 dolar direncine yaklaşmış durumda. Bu bölgenin aşılması halinde, RIO fiyatının 0,7028 dolara yükselmesi bekleniliyor. 0,7028 dolar direnci oldukça kritik bir öneme sahip durumda. Bu bölge, satıcıların baskın olabileceği fiyat seviyesi olarak görülebilir. 0,7028 doların aşılması ise RIO fiyatını 0,9385 dolara itebilir. 0,9385 dolardaki güçlü direncin aşılması, RIO fiyatını 1 dolara sabitleyebilir.

Diğer taraftan RIO, satıcıların baskın olması ve piyasa koşullarının değişmesiyle düşüş yaşayabilir. RIO fiyatı, düşüş yaşaması halinde 0,6095 dolar desteğinden güç alabilir. Bu destek bölgesinin kırılması halinde, RIO fiyatı 0,5873 dolara geri çekilebilir. Halen daha yükseliş trendine işaret eden 0,5873 dolar da kaybedilirse, işler tersine dönecektir ve RIO 0,5350 dolardan güç almak isteyecektir. Bu bölge alıcıların yoğunlaşacağı fiyat sevviyesi olarak gösteriliyor. Ancak bu bölge de kaybedilirse, RIO kısa sürede 0,47 dolara geri çekilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner