Yükleniyor...

Türkiye’nin İlk Kripto Para Sohbet Uygulaması SOHbit Yayında!

Dünyada ve Türkiye'de kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor.

SohBIT Uygulamasi

Dünyada ve Türkiye’de kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Kimileri en başından beri sektörün içindeyken, kimileri de haber sitelerinden veya farklı mecralardan duyarak kripto paralara merak saldı.

“Bitcoin nasıl alınır, Bitcoin nereden alınır, nerede saklanır?” gibi soruların cevabı internette rahatlıkla bulunabilir. Fakat “Hangi altcoin’i almalıyım, Bitcoin ne zaman düşer, ne zaman yükselir, insanlar bu konuda anlık olarak ne düşünüyor, aklımdaki soruları kime sorsam anında cevap alırım?” gibi konularda ise Facebook ve Telegram grupları devreye girmektedir. Bu mecralarda ise önce yöneticinin sorduğunuz soruyu, açtığınız konuyu beğenmesi gerekir ki aksi takdirde gönderiniz yayınlanmaz.

Bu sebeplerle bütün bu saydığımız problemleri ortadan kaldıracak; Türkiye’nin ilk Bitcoin sohbet uygulaması SOHbit çıktı. Oldukça güzel bir şekilde kategorize edilmiş olan uygulama; kripto paralar ile ilgilenen insanların ihtiyacı olan soru-cevap, sohbet ve bilgi alışverişi gibi konulara çok güzel bir çözüm bulmuş gibi görünüyor. Örneğin; Bitcoin sayfasına girerek oradaki yorumları okuyup yorum yapabilir veya Ethereum sayfasında ilgili yazıları okuyabilirsiniz. Genel sayfada da tüm yorumları okuyabilir ve Coinmarketcap’teki ilk yüz coin hakkında konuşulanları okuyabilirsiniz. Uygulamada coin adlarının altında, o coin’e yapılan toplam yorum sayısı görülmektedir; böylece en çok hangi coin hakkında konuşulduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu uygulamanın Facebook ve Telegram grup ve kanallarına alternatif olmasının nedeni: herkesin tek bir sayfada karışık bir hâlde farklı coinler hakkında konuşmamasını önleyecek olmasıdır. O an hangi coin’e ilgi duyuyorsanız, o coin hakkında yazıp okuyabilirsiniz. Ayrıca döviz ve altın kurları da aynı şekilde kategorize edilmiş bir şekilde bulunmaktadır. Yorum yapmak için profilden Facebook ile giriş yapılması yeterlidir, yorumları okumak için ise buna bile gerek yoktur.

SOHbit uygulaması şimdilik sadece Google Play’de, çok yakında ise App Store’da olacak. Uygulamada mevcut olan ve ayrıca sizlerin desteğiyle eklenecek birçok özellik bulunmaktadır. Yerli girişimcilerin yeterli desteği görememelerinden dolayı ilk adımlarını bir türlü atamadığı bu ortamda; SOHbit ilk adımını atabildi. İkinci adımı ise kullanıcıların desteğiyle atabilecek olduğundan; bu noktada yerli girişimcilere daha çok destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

SOHbit’in yerli olması ve iyi bir şekilde kategorize edilmiş olması sebebiyle, önümüzdeki zamanlarda çok konuşulacağa benziyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner