Yükleniyor...

Cardano Blockchain Projesi için Yeni Bir Dönem Başlıyor! Küresel Cardano Zirvesine Davetlisiniz

IOHK, Cardano Vakfı ve dünyanın ilk üçüncü nesil Blockchain'i olan Cardano'nun arkasındaki şirketler EMURGO, Blockchain ağının geliştirilmesinde önemli bir adımı temsil eden ve platformu tam merkeziyetsiz hale getirecek olan Shelley'nin başlatılmasını kutlamak için 2 ve 3 Temmuz'da gerçekleşecek sanal bir etkinlik olan Cardano Sanal Zirvesi - Shelley Edition'u duyurdu.

Cardano Sanal Zirvesi Shelley Edition

IOHK, Cardano Vakfı ve dünyanın ilk üçüncü nesil Blockchain’i olan Cardano’nun arkasındaki şirketler EMURGO, Blockchain ağının geliştirilmesinde önemli bir adımı temsil eden ve platformu tam merkeziyetsiz hale getirecek olan Shelley’nin başlatılmasını kutlamak için 2 ve 3 Temmuz’da gerçekleşecek sanal bir etkinlik olan Cardano Sanal Zirvesi – Shelley Edition’u duyurdu.

Şirketler, Shelley’in son zaman çizelgesinin açıklanmasının ardından platformun hızla gelişen işlevselliğine derinlemesine değinmek için sanal zirveyi gerçekleştirecek ve teknolojinin gelecekteki kullanım durumlarının yanı sıra; devam etmekte ve geliştirilmekte olan diğer heyecan verici küresel projelere ilişkin duyurular yapılacak. Aynı zamanda efsanevi ‘internetin babalarından’ biri olan Vint Cerf, interneti yeniden tasarlama zamanı olsaydı farklı bir şekilde ne yapacağına odaklandığı kaçırılmayacak bir panele katılacak ve aradan geçen yıllarda internetin her yerde yaygın olarak benimsenmesi konularında değerlendirmelerde bulunacak.

Önümüzdeki haftalarda duyurulacak diğer etkili konuşmacıların yanı sıra, üst düzey karar vericiler IOHK’nın dünya genelindeki insanları güçlendirme çalışmalarını görüşmek üzere panellere katılacaklar.

Blockchain’in akademik çalışmasında lider ve bu konudaki en büyük araştırma kaynağı olan IOHK, Cardano’yu destekleyen hakemli bilimsel araştırmaları ve Cardano tarafından kullanılan devrimci bir kripto para Blockchain ağının dağıtık fikir birliğine ulaşmayı amaçladığı bir algoritma türü olan Proof of Stake’in (PoS) Ouroboros’un oluşumunu tartışacak. Bu noktada PoS algoritması dünyanın en büyük sorunlarından bazılarını güvenli ve ölçekli bir şekilde çözmek için gereken işlevsellik olarak öne çıkıyor.

Ticari girişimlere yapılan yatırımlarla Cardano ekosistemini güçlendirmek için çalışan yatırım kolu EMURGO, küresel şirketler ve hükümetler için Blockchain’in geniş kapsamlı uygulamalarına odaklanan oturumlarda yer alacak. Tartışmalar, Cardano ve ekosisteminin uzun vadeli gelişimini denetleme sorumluluğuyla tümüyle bağımsız ve kar amacı gütmeyen Cardano Vakfı liderliğindeki Cardano’nun geleceğine de odaklanacak. Uzmanlar ve endüstri uzmanları, Blockchain alanındaki regülasyonlara, birlikte çalışabilirlik ve kripto para birimlerinin geleceği gibi önemli sorunları da tartışacaklar.

Bblockchain endüstrisi küresel pandeminin ortasında bağlantıda kalmak ve bilgilendirilmek için yeni ve yaratıcı yollar buluyor. Cardano Sanal Zirvesi, iki günlük dönemde özel IOHK, Cardano ve EMURGO duyurularının yanı sıra, bir dizi ilgi çekici canlı yayın için tüm dünyadan Blockchain ve teknoloji uzmanlarını ve meraklılarını bir araya getirmek için en son konferans teknolojisini kullanacak.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson zirveye ilişkin olarak şunları söyledi:

“Sanal zirve Carhano’nun gelişiminde bir dönüm noktasıdır, Shelley’i açmaya başlarken, Blockchain’e delegeler ile merkeziyetsizlik ve staking imkanı getiriyoruz.”

Shelley’nin kullanıma sunulması, Bitcoin’den yüz kat daha merkeziyetsiz bir Blockchain vaadini beraberinde getiriyor ve sınıfında lider ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik ile merkeziyetsiz, otonom bir Blockchain’in tam olarak sunulmasına yönelik başka bir adımı temsil ediyor.

Binlerce kayıtlı stakepool içeren kapsamlı testler sırasında zaten kanıtlanmış olan sistemin benzersiz yetenekleri ile bu zirve dünyanın en gelişmiş kazık kanıtı tabanlı blok zincirini sunmayı vaat ediyor.

Cardano Vakfı Başkanı Nathan Kaiser şunları söyledi:

“Topluluğa katılmak Cardano’nun kalbidir ve bu zirve bize Shelley’in piyasaya sürüleceği yeni yetenekleri gösterme ve bir ekosistem olarak en son başarılarımızı paylaşma fırsatı veriyor. Ayrıca, aynı derecede önemli olan diğer çalışmalarımızda onları güncellemeyi umuyoruz.”

EMURGO CEO’su Ken Kodama ise şunları söyledi:

“Cardano’nun kurucu kuruluşlarından biri olarak, Cardano Blockchain’in merkeziyetsiz aşamasının başlangıcını görmekten heyecan duyuyoruz. İzolasyon sırasında Blockchain topluluğunu bir araya getirebilmek tam olarak merkeziyetsizlik ve Cardano topluluğunun ne olduğunu ve önümüzdeki zirvede Cardano ekosistemini desteklemek ve geliştirmek için çalışmalarımızın ayrıntılarını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Zirveye katılmak istiyorsanız buradan devam ederek ücretsiz kayıt olabilir ve programı görebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner