Yükleniyor...

Türkiye’nin İlk Blokzinciri Film Projesi: Dreamcoin

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin ilk blokzinciri film projesi “Dreamcoin” duyuruldu.

turkiyenin ilk blokzinciri film projesi dreamcoin

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin ilk blokzinciri film projesi “Dreamcoin” duyuruldu. Bunun üzerine projenin yaratıcı yapımcısı Emrah Güzelkokar’la konuştuk, projenin detayları hakkında bilgi aldık. 

Güzelkokar, projeyi kısa bir biçimde şu sözlerle tanıttı:

“Dreamcoin sosyal kaygı bozukluğu yaşayan bir yazılımcının blockchain traderlığı yaparken başaramadığı her şeyle hesaplaşmasını anlatıyor. Eğlencesi de, draması da yüksek bir hikayenin temelinde kripto paraları sıkça göreceğimiz, kripto paralara dair bilgisi olmayanların da fikir sahibi olacağı bir proje. Fakat bir belgesel değil.”

Emrah Güzelkokar, projenin güncel bir konuyu işlemesinden ötürü önemli olduğunu belirterek, “Dreamcoin bir film projesi dolayısıyla güncel bir konuyu ve milyonları peşinden sürükleyen bir sistemi ilk kez konunun ana temelinde tuttuğu için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Blockchain her geçen gün gelişen ve bir çok ihtiyaca cevap veren inanılmaz bir teknoloji. Şu an için kripto paralar teknolojinin sadece görünen yüzü ama çok önemli bir devrim olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Dünyada oldukça popüler hale gelen ve kripto sanat olarak da adlandırılan NFT’ler hakkında ne düşündüğünü sorduğumuz Güzelkokar, NFT’lerin bambaşka bir ekonomi yaratacağını söyledi:

“Şu an için yeterince anlaşılmamış olsa da sanatseverler ve üretenler için büyük bir yenilik. Yakın zamanda bambaşka bir ekonomi ve kaçınılmaz bir sektör yaratacaktır ki şu an bile inanılmaz şeyler oluyor.”

Film Çekimlerine Kasım Ayında Başlanacak

Bu arada Dreamcoin film çekimlerine Kasım ayının ortasında başlayacağını duyuran Güzelkokar, herkesin projeyle alakalı gelişmeleri @dreamcoin instagram hesabından takip edebileceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x