Anasayfa Blockchain Tütün Devi Daha Ucuz Sigara için Kendi Blockchain'ini İnşa Ediyor!

Tütün Devi Daha Ucuz Sigara için Kendi Blockchain’ini İnşa Ediyor!

ABONE OL:google-news

Marlboro ve L&M gibi sigara markalarının arkasındaki tütün devi Philip Morris International, kendi halka açık Blockchain’ini geliştirme planıyla Blockchain endüstrisine giriş yapıyor.

Philip Morris’in mimarlık ve teknoloji inovasyon bölümünün küresel başkanı Nitin Manoharan, Londra Blockchain Expo’da konuştu ve “Herkese açık Blockchain geliştirmek istiyoruz.” dedi. sosyal medya haberleri

Bir Tütün Şirketi Blockchain Teknolojisini Nasıl Kullanabilir?

Çok uluslu tütün şirketinin sigara kutuları üzerindeki vergi damgalarını takip etmek için Blockchain teknolojisini kullanacağı bildiriliyor. Bu sıradan bir fikir gibi görünsede aslında sigara paketlerinin üstündeki küçük kağıt parçalarının paket başına yaklaşık 5,50 dolar gibi bir maliyeti bulunuyor. Hepsinden önemlisi ise bu küçük kağıt parçalarının kolayca sahtesi yapılabiliyor.

Sigara vergilerinin ödenip ödenmediğini takip etmek için kullanılan bu yöntem sektöre ve hükümetlere yılda 100 milyon dolara maloluyor. Philip Morris’in tüm süreci otomatikleştirerek Blockchain ile 20 milyon dolar kazanacağı tahmin ediliyor.

Daha da ilginç olanı ise Philip Morris izinli veya özel Blockchain altyapısı ile ilgilenmiyor. Bunun yerine halka açık Blockchain altyapısı ile ilgileniyor. Çünkü halka açık Blockchain’lerin kullanım durumu paydaşlara daha özel fırsatlar sunuyor ve şirket bunlardan faydalanmak istiyor.

Phillip Morris, Ethereum’u mu Kullanacak?

Philip Morris’in tütün vergi takibini Blockchain ile yapmak için Ethereum ve MultiChain’i kendisine göre uyarladığı bildiriliyor. Ayrıca, şirketin Hyperledger konsorsiyumu ile görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
397TakipçilerTakip Et
16,600TakipçilerTakip Et
479AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar