Tütün Devi Daha Ucuz Sigara için Kendi Blockchain'ini İnşa Ediyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Tütün Devi Daha Ucuz Sigara için Kendi Blockchain’ini İnşa Ediyor!

Marlboro ve L&M gibi sigara markalarının arkasındaki tütün devi Philip Morris International, kendi halka açık Blockchain'ini geliştirme planıyla Blockchain endüstrisine giriş yapıyor.

Tütün Devi Philip Morris

Marlboro ve L&M gibi sigara markalarının arkasındaki tütün devi Philip Morris International, kendi halka açık Blockchain’ini geliştirme planıyla Blockchain endüstrisine giriş yapıyor.

Philip Morris’in mimarlık ve teknoloji inovasyon bölümünün küresel başkanı Nitin Manoharan, Londra Blockchain Expo’da konuştu ve “Herkese açık Blockchain geliştirmek istiyoruz.” dedi. sosyal medya haberleri

Bir Tütün Şirketi Blockchain Teknolojisini Nasıl Kullanabilir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çok uluslu tütün şirketinin sigara kutuları üzerindeki vergi damgalarını takip etmek için Blockchain teknolojisini kullanacağı bildiriliyor. Bu sıradan bir fikir gibi görünsede aslında sigara paketlerinin üstündeki küçük kağıt parçalarının paket başına yaklaşık 5,50 dolar gibi bir maliyeti bulunuyor. Hepsinden önemlisi ise bu küçük kağıt parçalarının kolayca sahtesi yapılabiliyor.

Sigara vergilerinin ödenip ödenmediğini takip etmek için kullanılan bu yöntem sektöre ve hükümetlere yılda 100 milyon dolara maloluyor. Philip Morris’in tüm süreci otomatikleştirerek Blockchain ile 20 milyon dolar kazanacağı tahmin ediliyor.

Daha da ilginç olanı ise Philip Morris izinli veya özel Blockchain altyapısı ile ilgilenmiyor. Bunun yerine halka açık Blockchain altyapısı ile ilgileniyor. Çünkü halka açık Blockchain’lerin kullanım durumu paydaşlara daha özel fırsatlar sunuyor ve şirket bunlardan faydalanmak istiyor.

Phillip Morris, Ethereum’u mu Kullanacak?

Philip Morris’in tütün vergi takibini Blockchain ile yapmak için Ethereum ve MultiChain’i kendisine göre uyarladığı bildiriliyor. Ayrıca, şirketin Hyperledger konsorsiyumu ile görüşmeler yaptığı belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x