Yükleniyor...

Twitter CEO’su, Elon Musk’ın Yönetim Kuruluna Katılmayacağını Söyledi

Tesla CEO'su Elon Musk'ın, teknoloji girişimcisinin 37 milyar dolarlık şirkette %9,2 hisseye sahip olduğunu ortaya çıkaran bir belgeden sonra, yönetim kuruluna katılacağı duyurulmuştu.

musk twitter

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, teknoloji girişimcisinin 37 milyar dolarlık şirkette %9,2 hisseye sahip olduğunu ortaya çıkaran bir belgeden sonra, yönetim kuruluna katılacağı duyurulmuştu. Fakat bugün Twitter CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre Musk, katılmaktan vazgeçmiş görünüyor.

Twitter CEO’su Parag Agrawal bir tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Elon’un yönetim kuruluna atanması resmi olarak 9 Eylül’de yürürlüğe girecekti, ancak Elon artık yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Elon’un kurulda olmasının en iyisi olduğunu düşünmüştük. İş birliği yapmaktan ve riskleri netleştirmekten heyecan duyduk. Ayrıca, tüm yönetim kurulu üyeleri gibi, şirketin ve tüm hissedarlarımızın çıkarları için hareket etmesi gereken bir şirketin mütevellisi olarak Elon’un en iyi seçenek olduğuna inandık. Yönetim kurulunda olsunlar ya da olmasınlar, hissedarlarımızdan gelen girdilere her zaman değer verdik ve değer vereceğiz.”

Musk gibi büyük hissedarlara, genellikle şirketin nasıl kontrol edileceği ve işlerin yürütülmesi konusunda oy kullanma hakkıyla birlikte yönetim kurulunda bir koltuk teklif edilir.

Bilindiği üzere Musk, kripto para birimlerinin sadık bir destekçisi ve kripto para hakkındaki görüşlerini halka açıklamak için sık sık Twitter’ı kullanıyor. Musk’ın Twitter yönetim kuruluna gireceğinin duyurulması, kripto para topluluğunda da heyecana yol açmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner