Yükleniyor...

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Kripto Para Vergisi Konusunda Açıklamalarda Bulundu

Twitter kurucu ortağı ve Square CEO'su Jack Dorsey, Altyapı Yasası'nın bir parçası olarak önerilen kripto vergi hükmüyle ilgili devam eden tartışmaya katıldı.

dorsey kriprto para yasasi

Twitter kurucu ortağı ve Square CEO’su Jack Dorsey, Altyapı Yasası’nın bir parçası olarak önerilen kripto vergi hükmüyle ilgili devam eden tartışmaya katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teknoloji girişimcisi, 8 Ağustos’ta bir Twitter ileti dizisi ile hükümde yer alan önde gelen isimlere hitap etti. Dorsey, teşekkürlerini ifade ettikten sonra, devam eden mesajında “işe yarayacak bir basitleştirme” önerdi:

“Yazılım ve donanım geliştiren, ağı benimseyen ve güvenliğini sağlayan veya esneklik ve verimlilik oluşturmak için düğümleri çalıştıran Amerikalılara kuralları dayatmak, yalnızca bu kritik teknolojinin ABD dışında geliştirilmesini ve işletilmesini sağlayacak imkansız bir durumdur. Uygun duruşmalar ve müzakereler yapabilmemiz için tüm hükmü uygulayamazsak, o zaman komisyoncu tanımını gerçekten önemli olan şeyle basitleştirelim: dijital varlıkların fiat para birimiyle takas edildiği yer. Broker = Fiat-Kripto Borsası. Bunun yeterince ileri gitmediğini düşünüyorsanız, bunun sizi en azından hedefin %90’ına ulaştıracağını iddia ediyorum. Uç vakaların geri kalan %10’u için, tartışmanın her iki tarafında da tanıklarla komite oturumları yoluyla uygun ve iyi bilgilendirilmiş bir yasa yapalım.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x