Yükleniyor...

Ubisoft, Ghost Recon Breakpoint Oyununda NFT’ler Yayınlamayacak

Video oyun şirketi Ubisoft, nişancı oyunu Ghost Recon Breakpoint için içerik desteğini sonlandırdığını duyurdu.

ubisoft Ghost Recon Breakpoint

Video oyun şirketi Ubisoft, nişancı oyunu Ghost Recon Breakpoint için içerik desteğini sonlandırdığını duyurdu. Bununla birlikte şirket, oyun için artık yeni NFT sürümleri sağlamayacağını bildirdi.

Ubisoft, Ghost Recon Breakpoint oyununun geliştirme desteğine sahip olmayacağını duyurdu. Şirket oyunda içerik güncellemelerini ve NFT’leri sonlandıracağını da aktardı.

Ubisoft, geçtiğimiz yılın aralık ayında yaptığı açıklamada, Ghost Recon Breakpoint’in PC versiyonuna NFT eklediğini duyurmuştu. Blockchain teknolojisini oyuna entegre eden şirket, oyuncuların silahlar ve araçlar gibi kozmetik oyun içi öğelerle ilişkili NFT’lere sahip olabilmelerini sağlamıştı.

Breakpoint NFT’leri, üzerlerinde benzersiz seri numaraları bulunan ve Ubisoft platformunun dışında başkalarına da satılabilecek öğelerdi.

Oyunlarda NFT satışlarına başlayan Ubisoft’un, bu kararına sıcak bakmayan oyun topluluğu, şirketin istediği sonucu elde edememesine sebep oldu.

Ubisoft’un oyuna NFT’leri ekleyeceğini açıklamasından sadece üç ay sonra Ghost Recon Breakpoint‘e içerik desteği resmen kesildi.

Ubisoft, Blockchain Teknolojisiyle İlgilenmeye Devam Ediyor

ubisoft

Ubisoft, yıllar önce piyasaya sürülen Ghost Recon desteğini durdurmuş olsa da, hala blockchain teknolojisinden yararlanmanın başka yollarını arıyor. Şirket, Tezos altyapısıyla Stratejik İnovasyon Laboratuvarı’nı başlatarak dört yıllık araştırma ve geliştirme planı oluşturdu.

Ubisoft, EOSIO üzerine kurulu bir ağa sahip blockchain şirketi Ultra ile de ortaklık kurdu. Ubisoft, oyun içi varlık oluşturma, oyuncular arasında sahiplik transferleri ve ödeme kanalları gibi gelişmeler de dahil olmak üzere test ağına katkıda bulunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner