Yükleniyor...

UBS, Grayscale BTC Miktarından Endişe Duyuyor

Küresel yatırım yönetim bankası UBS, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yönetimi altındaki 11 milyar dolarlık varlığın tehlike yaratabileceğini belirtti.

UBS Grayscale BTC Miktarindan Endise Duyuyor

Küresel yatırım yönetim bankası UBS, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yönetimi altındaki 11 milyar dolarlık varlığın tehlike yaratabileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto ayı piyasası, genel piyasa üzerinde korku havası oluşturmasıyla bilinir. Piyasada yer alan projeler, likidite ve gelir kayıplarıyla mücadele ediyor. Kripto endüstrisinde, son bir sene çok zorlu ve sancılı geçti. Özellikle Terra krizi, FTX iflası, ABD‘nin enflasyon mücadelesi, Rusya‘nın hamleleri gibi etmenler öne çıktı. Tüm bu süreçler arasında Bitcoin, her ne kadar fiyat bazlı düşüş yaşasa da varlığını devam ettirdi. Ancak, kripto yatırımcılarının kripto piyasasına yönelik tedirginlikleri henüz azalmadı. Bu tedirgin piyasa koşullarında, UBS tarafından çarpıcı bir açıklama geldi. UBS, GBTC konusunda tedirginliğini dile getirdi.

UBS, Grayscale BTC Yönetimindeki 11 Milyar Dolara Değindi

Yatırım bankası UBS, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hakkındaki endişelerini Digital Currency Group’a (DCG) bağladı. Grayscale şirketinin kardeş şirketi DCG, iflas gerçeğiyle karşı karşıya kaldı. Likidite sıkıntısı çeken DCG, FTX iflasından etkilenen şirketler arasında yer alıyor.

USB tarafından hazırlanan raporda, GBTC üzerindeki baskının DCG‘nin de bu yatırımlardan faydalanmasına bağlandı. Küresel yatırım devi Grayscale, 11 milyar dolarlık 633 bin adet BTC ürününü elinde bulunduruyor. UBS, bu büyük boyutun tüm pazar üzerinde oldukça güçlü etkileri olabileceğine değindi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x