UBS, Türk Lirası İçin Rapor Yayımlamayı Sonlandırdığını Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

UBS, Türk Lirası İçin Rapor Yayımlamayı Sonlandırdığını Açıkladı

Zürih merkezli İsviçre Bankası UBS, bundan sonra Türk Lirası'yla ilgili rapor yayımlamayacaklarını açıklayarak yatırımcılardan son yayımladıkları Türk Lirası tavsiye raporlarını dikkate almamalarını söyledi.

UBS

Zürih merkezli İsviçre Bankası UBS, bundan sonra Türk Lirası’yla ilgili rapor yayımlamayacaklarını açıklayarak yatırımcılardan son yayımladıkları Türk Lirası tavsiye raporlarını dikkate almamalarını söyledi.

UBS Analisti Tilmann Kolb, bundan sonra Türk Lirası’yla ilgili rapor yayımlamayacaklarını ve yatırımcıların, son yayımladıkları Türk lirası tavsiye raporlarını dikkate almamalarını istediklerini belirten bir müşteri notu yayımladı.

turk lirasi
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BloombergHT’nin aktardığına göre, UBS analisti Kolb, en son kasım ayının sonlarında TL’deki değer kaybının mevcut para politikası çerçevesinin enflasyonla mücadelede yetersiz olduğu görüşünü yansıttığını ve bu nedenle daha fazla değer kaybı ihtimalini göz ardı etmediklerini belirten bir rapor yayımlamıştı.

Kolb, dolar/TL’nin 2022 ilk çeyreğinde 10.2’ye 2022 yıl sonunda ise 10.8’e ulaşmasını beklediklerini ifade ederek şu ifadelere yer vermişti;

“Mevcut tahminlerimiz politika yapıcıların para birimindeki değer kaybına tepki vereceği varsayımına dayalı. Buna karşın mevcut politikaya bağlılığı devam ettirebilir. Bu da daha fazla değer kaybına neden olabilir”

UBS, 5 Ekim’de de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) beklentisiyle ilgili bir rapor yayımlamış ve TCMB’nin 2021 sonuna kadar 50 baz puanlık bir faiz indirimine daha giderek faizleri %17.50’ye çekmesini beklediklerini bildirmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x