Yükleniyor...

Ukrayna, NFT Bağışlamak ve Satın Almak İçin Web Sitesi Başlattı

Ukrayna hükümeti, Rusya işgali sebebiyle daha fazla fon toplamak için NFT bağışlanabilecek ve satın alınabilecek bir web sitesi başlattı.

ukrayna

Ukrayna hükümeti, Rusya işgali sebebiyle daha fazla fon toplamak için NFT bağışlanabilecek ve satın alınabilecek bir web sitesi başlattı.

Yeni web sitesi, NFT’lerin OpenSea’deki bağlantılarını listeliyor. Ukrayna bayrağına sahip olan bir mfer ve MoonCat sitede yer almış durumda. Mfer ve MoonCat, sırasıyla 5 ETH ve 2 ETH gibi bir fiyata sahip.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov “Bütün fonlar her zaman olduğu gibi Ukrayna zaferine katkıda bulunacak” ifadelerini kullandı.

Web sitesinde ayrıca NFT bağışlamak isteyen herkes için bir Ethereum adresi bulunmaktadır. Ek olarak, Doge ve Russia For Sale de dahil olmak üzere Ukrayna hükümetinin desteklediği bazı NFT koleksiyonları da yer alacak.

Ukrayna, geçtiğimiz Mart ayında kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Ancak bu NFT’ler web sitesinde yer almayacak. Bu koleksiyonun drop’u 1 Mayıs’ta yapılacak.

Ukrayna, savaşın başlangıcından bu yana 60 milyon dolarlık bağış almış durumda. Bu paranın bir kısmı Ukrayna birlikleri için kurşun geçirmez yelek, paketlenmiş öğle yemeği, ilaç malzemesi ve diğer malzemeleri satın almak için kullanıldı.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov “Blockchain, kripto ve NFT füzeleri durdurmayacak ancak birliklerimizi korumanın ve Ukrayna’yı inovasyon dostu bir ülke olarak yeniden inşa etmenin bir yolunu sunuyor” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x