UNICEF, 75. Yılını Kutlamak İçin NFT Koleksiyonunu Satışa Sunuyor • Coinkolik
Yükleniyor...

UNICEF, 75. Yılını Kutlamak İçin NFT Koleksiyonunu Satışa Sunuyor

BM çocuk ajansı bugün UNICEF'in 75.

unicef nft

BM çocuk ajansı bugün UNICEF’in 75. yıl dönümü töreni öncesinde, BM’nin bugüne kadarki en büyük NFT koleksiyonu olan 1.000 veriye dayalı bir NFT yayınlayacağını açıkladı.

NFT’lerin bir kısmı ajansın, 75. yılını anmak için dijital olarak filigranlanacak, diğerleri ise 2022’nin başlarındaki etkinliklere bağlanacak. Bu dijital koleksiyonlar, Ethereum blok zinciri kullanılarak doğrudan UNICEF tarafından satılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UNICEF İcra Direktörü Henrietta Fore konuyla ilgili şöyle konuştu;

“75 yıldır UNICEF çocukların yaşamlarında itici bir güç olmuştur. İleriye bakmalı ve çocuklarımızın geleceğini güvence altına almak için yenilikçi eylemlerde bulunmak için her fırsatı değerlendirmeliyiz. Bu konuda UNICEF’in ilk küresel veri odaklı dijital token koleksiyonunun lansmanı, çalışmalarımızı doğrudan destekleyecektir.”

unicef bm

Elde Edilen Gelir Bağışlanacak

Bu müzayededen ve 2021’in sonları ve 2022’nin başlarında yapılması planlanan diğer NFT bağış toplamalarından elde edilen gelir, dünyadaki her okula yeni teknolojileri kullanarak İnternet’e bağlamaya yönelik UNICEF ve ITU girişimi olan Giga ile UNICEF Küresel Yenilik Ofisi’nin gelecek vaat eden girişimlerine gidecek.

NFT koleksiyonu 21 ülkeden 280.000’den fazla okul hakkında veri içermektedir ve her sanat eseri bu okulların bir alt kümesini temsil etmektedir.

BM’nin bilinen en büyük NFT koleksiyonu olmasının yanı sıra, bunun BM’nin verilere dayalı NFT’leri ilk kez oluşturduğuna inanılıyor. Koleksiyon, Ethereum Foundation, Snowcrash Labs, CfC St. Moritz, Metagood ve Wondros tarafından destekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x