Yükleniyor...

Ünlü analist: Bitcoin’de (BTC) halving öncesi ralli başladı!

Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC) halving'i öncesi beklenilen rallinin çoktan başladığını dile getirdi.

bitcoin halving ralli

Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC) halving’i öncesi beklenilen rallinin çoktan başladığını dile getirdi.

Kripto para piyasasında adeta bahar havası yaşanıyor. 11 Ocak tarihinde spot Bitcoin ETF’lerinin işleme başlamasıyla oluşan konsodilasyon sona ermek üzere. Grayscale’in satış baskısı sonra ererken, diğer ETF sağlayıcıları yüklü miktarda BTC biriktirdi.

11 Ocak’tan bu yana düşüş yönlü ilerleyen kripto para piyasası, geçtiğimiz hafta toparlanma sinyali verdi. BTC, 48 bin dolara ulaştı ve altcoin’leri de hareketlendirdi. Kripto analisti Rekt Capital, durum değerlendirmesi yaptığı sosyal medya paylaşımında, Bitcoin halving’i öncesi beklenilen rallinin çoktan başladığını aktardı. Analiste göre kripto piyasası ralli yaşıyor.

bitcoin yükseliş btc

Gözler Bitcoin (BTC) halving’inde!

Kripto para piyasası spot Bitcoin ETF’lerden sonra gözünü Bitcoin halving’ine dikti. Yaklaşık 65 gün sonra gerçekleşmesi beklenilen halving, yatırımcıları iştahlandırmaya başladı. Birçok yatırımcı, Bitcoin halving’inin boğa koşusunu başlatacak etmen olduğunu düşünmeye başladı.

Kripto para analisti Rekt Capital, yaklaşmakta olan Bitcoin halving’i öncesinde BTC’nin dezavantajlı konumda olduğu sürecin tamamlandığını dile getirdi. Analist, kripto sektörünün beklediği halving öncesi rallinin çoktan başladığını dile getirdi.

Rekt Capital, 5 Şubat tarihinde yaptığı paylaşım ile Bitcoin’in ilerleyişini 5 aşamada değerlendirmişti. İlk aşama yarılanma öncesi olumsuz süreç olarak belirtildi. Analiste göre bu aşama sona erdi. Analistin diğer 4 aşaması ise sırasıyla, yarılanma öncesi ralli, yarılanma öncesi geri çekilme, konsolidasyon, parabolik yükseliş eğilimi şeklinde.

rekt capital analiz

Rekt Capital’in kullandığı tarihsel modeller, Bitcoin halving’i öncesi beklenilen rallinin genellikle halving’ten iki ay önce başladığını gösteriyor. Zaman çizelgesini işaret eden analist, rallinin önümüzdeki hafta başlayabileceğini dile getirdi.

Ünlü analist, zaman çizelgesinin beklenilenden önce gerçekleşmesi nedeniyle dikkatli olunması gerektiğinin de altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner