Yükleniyor...

Kripto analisti korkuttu: “Altcoin’ler o ay dibe vuracak!”

Nansen'in baş araştırma analistine göre, altcoin'lerde boğa koşusu bekleyebilmemiz için sert düşüşlerin yaşanması gerekiyor.

analist kripto 10mayıs

Nansen’in baş araştırma analistine göre, altcoin‘lerde boğa koşusu bekleyebilmemiz için sert düşüşlerin yaşanması gerekiyor. Piyasa analistlerine göre kripto para piyasası Haziran ayında yerel dip noktasını bulabilir ve bu da bir sonraki altcoin boğa döngüsünün başlangıcını işaret edebilir. 

kripto bitcoin analist

Kripto paralarda Haziran ayına dikkat!

Popüler kripto analisti Rekt Capital, 8 Mayıs X tarihli bir gönderisinde tarihsel grafik modellerine dayanarak altcoin’leri Haziran ayında bekleyebilecek senaryoyu şu şekilde anlattı:

“Altcoin piyasası planı mükemmel bir şekilde takip ediyor. Altcoinler Şubat ayı başında dip yaptı. Altcoin’ler BTC halving’i civarında satıldı. Yazın başında dibe vuracaklar.”

Altcoin piyasası geçtiğimiz ay darbe aldı. En büyük 10 kripto para birimi hariç altcoinlerin piyasa değeri, önceki aya göre 21’in üzerinde düşüşle 265 milyar dolara geriledi. Aylık düşüşe rağmen altcoin piyasa değeri hâlâ yılbaşından bu yana yüzde 24’ün üzerinde ve geçen yıl da yüzde 167’nin üzerinde.

kripto

“Bitcoin’deki yükseliş, altcoin boğasını tetikleyecek!”

Nansen’in baş araştırma analisti Aurelie Barthere, Cointelegraph’a şunları söyledi: Potansiyel bir yerel dip görülmesine rağmen, bir altcoin boğa koşusu için öncelikle Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir çıkış yapması gerekecek:

“Altcoin’ler yüksek beta kriptolardır ve FOMO hissedildiğinde başarılı olurlar. Mart ortasından bu yana, kripto yatırımcıları arasındaki FOMO seviyesi oldukça az. BTC fiyatı 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) civarında konsolide olurken, daha fazla yükseliş potansiyeli var. Altcoinlerin daha iyi performans göstermesi için yukarıda bir kırılmaya ve BTC yükseliş trendinin net bir şekilde yeniden başlamasına ihtiyacımız var.”

BTC fiyatı Mart ortasından bu yana düşük seviyeler kaydediyor. Ancak birçok analist bunun halving sonrasında sağlıklı bir konsolidasyon dönemi olduğunu savunuyor. Üstelik grafikler, ATH için şekillenen birkaç aylık bir boğa bayrağının sinyalini veriyor.

Şu an için çalkantılı seyreden kripto para piyasası, analistlerin değerlendirmeleriyle ön plana çıkıyor. Halving’den sonra pek de isteneni veremeyen altcoin’lerin bundan sonraki fiyat hamleleri merakla bekleniyor.

kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner